سوالات متداول

آیا شما سوالی دارید؟

در صورت تمایل با ما تماس بگیرید

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید سؤال خود را برای ما ارسال کنید، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

سوالات پرتکرار کاربران

بیهوشی بهتر است یا بی حسی؟

یکی از ترسهای شایع بین همه ی مردم ترس از بیهوشی است روزانه هزاران عمل تحت بیهوشی در کشور عزیزمان ایران بدون هیچ مشکل خاصی انجام می شود، خوشبختانه با حضور متخصصین بیهوشی کارآزموده و پیشرفت علم بیهوشی نگرانی خاصی از این بابت وجود ندارد،بعضی عمل ها نیازی به بیهوشی ندارند و فقط با بی حسی انجام میگیرند اما بعضی دیگر نیاز به بیهوشی کامل دارند تا جراحی به خوبی انجام پذیرد.

آیا جای خط بخیه باقی می ماند؟

هر جراحی خط برش دارد که التیام زخم بسته به ژنتیک فرد، سن، شرایط آب و هوایی، تغذیه و … متفاوت است و در اکثر موارد با گذشت زمان محو خواهد شد.

چند ساعت قبل از بیهوشی باید ناشتا باشیم؟

تا 8 ساعت قبل از بیهوشی نباید چیزی خورد اما خوردن آب تا 2 ساعت قبل از عمل مشکلی ندارد.

چه مدت بعد از عمل میتوان فعالیت بدنی داشت؟

بسته به نوع عمل متفاوت است اما بعد از 1 الی 3 هفته می توان فعالیت های روزمره را انجام داد اما بهتر است تا 1 ماه و نیم از ورزش سنگین خودداری شود.

هزینه عمل های زیبایی چقدر است؟

هزینه ها بسته به شرایط هر فرد متفاوت است اما ما به شما این اطمینان را می دهیم که هزینه ها منطبق با خدمتی باشد که ارائه میکنیم هدف ما جلب رضایت همه جانبه ی شماست.

آیا بعد از عمل درد داریم؟

درد بعد از عمل نباید نامتعارف باشد، در صورت وجود درد انواع داروهای ضد درد توسط پزشک جراح و بیهوشی تجویز خواهد شد، همه نهایت تلاش خود را می کنند تا بیمار کوچک ترین احساس درد نکند.

آیا جراحی زیبایی سن خاصی دارد؟

جراحی زیبایی سن خاصی ندارد و هر زمان که فرد از نظر روحی امادگی داشته باشد می تواند انجام دهد با این شرط که بیماری خاصی که تداخل با جراحی الکتیو دارد نداشته باشد.

چند روز بعد از عمل می توان استحمام کرد؟

بهتر است تا 3 روز محل بخیه خیس نشود اما بعد از آن می توان استحمام کرد،پس از هر بار استحمام تا یک هفته باید پانسمان را نگه داشت.

چه زمانی باید پانسمان را تعویض کرد؟

اولین بار بهتر است 3 روز بعد پانسمان تعویض گردد،بعد از آن هرروز تا 10 روز محل بخیه ها با دستمال مرطوب و یا سرم شست و شو داده شود و پانسمان گردد.

افراد سیگاری چند روز قبل از عمل باید سیگار را ترک کنند؟

افراد سیگاری بهتر است یک هفته قبل و یک هفته بعد از عمل از مصرف دخانیات پرهیز کنند.

توصیه های دارویی قبل از عمل چیست؟

بیماران باید توجه داشته باشند در زمان مشاوره مواردی همچون دارو های خاص خود را که مصرف میکنند با دکتر در میان بگذارند به عنوان مثال مصرف اسپرین باید قطع شود،داروهای دیابت و تیروئید نیز باید تا روز عمل مصرف شوند و …

آزمایشات قبل از عمل چیست؟

CBC,PT,PTT,INR,FBS,BUN,CR آزمایشات روتین قبل از عمل است که باید توجه داشت بهتر است افراد بالای 40 سال مشاوره قلب نیز انجام دهند. همه ی بیماران قبل از عمل نیز باید مشاوره بیهوشی انجام دهند.

درن ها چه زمانی باید کشیده شوند؟

بسته به نوع درن بین 3 الی 5 روز بعد از عمل باید درن ها کشیده شوند.

از ما بپرسید

فرم تماس سریع

    مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹