تفاوت جراحی بینی فانتزی (عروسکی) و طبیعی چیست؟

تفاوت جراحی بینی فانتزی (عروسکی) و طبیعی چیست؟

جراحی بینی فانتزی که در بین مردم بیشتر با نام جراحی عروسکی شناخته می­ شود، یکی از روش هایی است که عموما با هدف افزایش قوس و زاویه بینی انجام شده و به دو صورت نیمه فانتزی و فانتزی تقسیم می شود.

طبق تجربه می توان گفت نتیجه این دسته از جراحی ها با تخصص و تجربه جراح ارتباط زیادی داشته و در اغلب اوقات برای صورت های گرد و لاغر توصیه می شود.

در این میان اما یکی از سوالاتی که همواره از جانب مراجعان کلینیک های زیبایی به گوش می رسد، تفاوت میان جراحی بینی فانتزی و طبیعی است. این امر بر حسب سلیقه و شکل صورت فرد در جلسات معاینه مشخص شده و به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه به توضیح آن ها خواهیم پرداخت.

در این مقاله قصد داریم تا با شما در مورد جراحی های فانتزی و طبیعی بینی آنها صحبت کنیم، لطفا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

آشنایی با جراحی بینی فانتزی یا عروسکی

در جراحی بینی مدل فانتزی یا عروسکی، قسمت زیادی از غضروف بینی تراش داده شده و بطور کلی اندازه بینی کوچک می‌ شود. معمولا در این نوع جراحی بینی، مسیر تنفسی فرد تنگ‌ تر شده و سوراخ‌ های بینی به میزان کمی کوچک‌ تر می‌ شوند.

ناگفته نماند گاهی این امر باعث ایجاد مشکل در فرایند طبیعی تنفس افراد نیز می شود. لذا حفظ مسیر مناسب برای تنفس در جراحی بینی مدل فانتزی از اهمیت زیادی برخوردار است.

جراحی بینی فانتزی دارای چند مشخصه است، که بیشتر بر اساس آنها شناخته می شوند که عبارتند از:

 • بینی های فانتزی نسبت به طبیعی دارای قوس بیشتری هستند.
 • در جراحی بینی فانتزی زاویه بینی با لب بالا، چیزی نزدیک به 105 درجه تر است.
 • در جراحی های بینی فانتزی معمولا نوک به حالت سر بالا و تراش خورده ای قرار می گیرد.
 • در جراحی فانتزی بینی تمام طول غضروف بینی تراش داده می شود.

آشنایی با جراحی بینی فانتزی یا عروسکی

در جراحی بینی فانتزی چه اصلاحاتی انجام می گیرد؟

لازم است اشاره کنیم، جراحی بینی فانتزی تنها مناسب افرادی است که دارای بینی استخوانی هستند. در جریان جراحی، قوس بینی بیشتر شده و غضروف بینی تا رسیدن به زاویه مورد نظر تراش داده می شود.

از آنجایی که بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند، عموما مناسب این جراحی نمی باشند و در صورتی که اقدام به این عمل نمایند، تغییرات ملموس و قابل مشاهده نیست.

باید توجه داشت که انجام عمل بینی فانتزی در برخی موارد با ریسک بالایی همراه بوده و در صورتی که بینی بیش از حد کوچک یا سربالا شود، علاوه بر برهم ریختن تناسبات صورت، موجب بروز مشکلات تنفسی نیز خواهد شد.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی فانتزی

 • دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • از تمامی جهات بینی خود فتوگرافی تهیه کنید.
 • پس از جراحی بینی از زدن عینک آفتابی تا دو ماه اجتناب کنید.
 • تغذیه بعد از جراحی بینی را رعایت کنید.
 • دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی فانتزی از مصرف الکل، سیگار و قلیان خودداری کنید.
 • بعد از جراحی بینی از غذاهای آبکی استفاده کنید.
 • آزمایشات پیش از عمل بینی را انجام دهید.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی فانتزی

آشنایی با جراحی بینی طبیعی

طبق تجربه می توان گفت، جراحی بینی طبیعی برای کسانی که بینی گوشتی دارند نسبت به افرادی که بین استخوانی دارند دارای اثر بخشی بهتری است.

در واقع افرادی که بینی گوشتی داشته اند زمانی که برای انجام جراحی بینی طبیعی اقدام کردند رضایت بیشتری داشتند زیرا که خروجی جراحی بسیار مطلوب و زیبا بوده است.

این نوع جراحی نسبت به جراحی های دیگر از پیچیدگی های کمتری برخوردار است. از این رو افراد با نتیجه بهتری روبرو خواهند بود.

در این روش فرد قصد تغییر حالت کلی بینی خود را  نداشته و صرفا برای اصلاح فرورفتگی، قوس و یا بخشی دیگر از بینی قصد انجام جراحی را دارد.

تفاوت های جراحی بینی طبیعی با بینی فانتزی

همانطور که اشاره شد، جراحی بینی فانتزی به لحاظ ظاهری تفاوت هایی با بینی طبیعی دارد.

از جمله مهم ترین تفاوت هایی که میان بینی طبیعی و نیز بینی فانتزی برقرار است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی بینی طبیعی کاملا ساختاری مشابه به بینی های طبیعی دارند.
 • بینی های طبیعی سایز کوچکی داشته و عموما هیچ گونه قوس بر روی آن ها دیده نمی شود.
 • در طول جراحی بینی به روش طبیعی تمام طول غضروف بینی را تراش داده نشده و صرفا منطقه مورد نظر اصلاح می شود.
 • نوک بینی در جراحی طبیعی مورد تغییر قرار نگرفته و در جراحی های فانتزی یا عروسکی رو به بالا می شود.

توصیه جراحان تاپ کلینیک

زمانی که تصمیم به انجام جراحی بینی نیمه فانتزی را دارید دقت داشته باشید طی جراحی حفره های تنفسی کوچکتر می شوند. از این رو هنگامی که جراح بینی شما مجرب و ماهر نباشد ممکن است پس از عمل مشکلات تنفسی داشته باشید.

پس در انتخاب جراح بینی وسواس بیشتری داشته باشید. همچنین در صورتی که بینی گوشتی و بزرگی دارید برایتان عمل بینی طبیعی مناسبتر می باشد زیرا پوستی ضخیم با غدد چربی بیشتری دارد.

با این حال اگر جزو افرادی هستید که از جراحی بینی طبیعی و فانتزی خوششان نمی آید، جراحی بینی نیمه فانتزی گزینه ی مناسبی برای شماست. برای اطلاع از عمل بینی نیمه فانتزی و تفاوت آن با بینی فانتزی مقاله آن را مطالعه بفرمایید.

فرق جراحی بینی طبیعی با بینی فانتزی

سخن آخر

مهم ترین نکته ای که می توان برای انتخاب روش مناسب برای جراحی یادآور شویم انتخاب نوع جراحی بینی است. این امر بسته به شکل کلی و ساختار کلی صورت تعیین می شود.

چرا که برای هر فردی یکی از انواع جراحی ها مناسب است. از این رو توصیه داریم برای انتخاب فرم نهایی بینی از بهترین جراح بینی کمک بگیرید تا بهترین مشاوره قبل از جراحی بینی را دریافت کنید.

جراحی بینی فانتزی عموما برای صورت های لاغر و گرد توصیه شده و برای تمامی افراد مناسب نمی باشد. بر حسب مراحل انجام گرفته بر روی بینی جراحی های فانتزی دارای دوره نقاهت بیشتری نسبت به طبیعی بوده و گاها فرد را دچار عوارض بیشتری نیز می نمایند.

شما می توانید جراحی بینی خودتان را به دست جراحان ماهر ما در تاپ کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که بینی شما، به بهترین و جدید ترین شیوه جراحی خواهد شد.

همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عمل بینی می توانید از طریق شماره زیر با مشاوران متخصص ما در حوزه عمل های زیبایی در مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را در این مورد حل کنید و از خدمات مشاوره رایگان ما نیز بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول

بهترین کاندیدا برای بینی عروسکی و فانتزی چه کسانی می باشند؟

افرادی که صورت استخوانی، لاغر و گرد داشته باشند، از جمله متقاضیان واجد شرایط جراحی بینی فانتزی محسوب می شوند.

جراحی بینی فانتزی و طبیعی چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

مقاله فوق جهت اشاره به تفاوت های جراحی فانتزی و طبیعی بینی برای اطلاع دوستان گرامی تهیه شده است.

دسته‌بندی نشدهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹