بهترین دکتر و جراح لیفت بازو (براکیوپلاستی) در تهران

بهترین دکتر و جراح لیفت بازو (براکیوپلاستی) در تهران

بخاطر برخی دلایل از جمله افزایش سن، نوسانات وزن و به طور ارثی، افتادگی بازو در افراد شکل می گیرد یا بدلیل چین خوردگی های پوست بازو، وجود چربی های اضافی در زیر پوست و شل شدگی پوست، سبب ایجاد ظاهری زشت در بازو ها می شود.

ورزش کردن موجب بهبود یافتن قدرت عضلات می شود، اما نمی تواند پوست اضافی بازو را که دارای حالت ارتجاعی است، برطرف کند. در این صورت افراد به لیفت بازو اقدام می کنند. ما در این مقاله از تاپ کلینیک، به لیفت بازو و بهترین جراحان لیفت بازو در تهران اشاره می کنیم. با ما همراه باشید.

منظور از (براکیوپلاستی) یا لیفت بازو چیست؟

براکیوپلاستی یا همان جراحی لیفت بازو، نوعی جراحی زیبایی می باشد. وقتی بانوان یا آقایان دچار شل شدن و افتادگی بازو می شوند، با فرایند لیفت بازو آن  مشکل برطرف و درمان می‌ شود.

در این فرایند، با کم کردن پوست اضافی، از بین بردن چربی اضافی و سفت و صاف شدن بافت، شل شدگی و افتادگی بازو را برطرف می‌ کنند. این امر سبب خوش‌ فرم و سفت شدن بازوان شما می‌ شود.

براکیوپلاستی یا همان لیفت بازو به دو روش لیفت بازو با جراحی و روش‌ های غیر جراحی صورت می گیرد. در ادامه به روش های جراحی لیفت بازو می پردازیم.

منظور از (براکیوپلاستی) یا لیفت بازو چیست؟

روش های جراحی لیفت بازو

لیفت بازو با جراحی

یکی از روش های دائمی برای برطرف کردن پوست شل و افتاده زیر بازو، براکیوپلاستی می باشد. افرادی که شل شدگی یا افتادگی شدید پوست در قسمت بازو دارند، قادر اند با استفاده از جراحی براکیوپلاستی این افتادگی را بطور کامل درمان کنند.

ناحیه ای که قرار است در این روش عمل شود، از زیر بغل تا آرنج می باشد. متخصص یا پزشک جراح، چربی‌ ها و پوست های اضافه این ناحیه را برداشته و در نهایت بازوهای فرد را متناسب‌ تر و زیباتر می کند.

لیفت بازو با نخ

در روش لیفت بازو با نخ بر روی بازو هیچگونه برشی ایجاد نمی‌ شود و هیچ نیازی به برداشتن پوست اضافه نمی باشد. در این روش از نخ‌ های PDO که مشابه نخ‌ های بخیه قابل جذب هستند، بکار می رود.

متخصص یا پزشک بعد از مشخص کردن محل‌ های ورود و خروج نخ‌ ها، آنها را از طریق سوزن‌ هایی ظریف و نازک وارد پوست می کند و پوست را رو به بالا می‌کشد.

این نخ‌ ها بافت‌ های پوستی را تحریک کرده و با سرعت دادن به روند تولید کلاژن سبب رفع شل شدگی و صاف و سفت‌ تر شدن بازوها خواهند شد. در لیفت بازو نخ‌ هایی که استفاده می شنود، صد در صد با بدن سازگار بوده و معمولا بعد دو ماه از لیفت بطور کامل جذب می‌ شوند.

روش های غیر جراحی لیفت بازو

لیفت بازو با لیزر

لیفت بازو با لیزر یکی از روش‌ های غیر تهاجمی برای لیفت بازو می باشد. در این روش از اشعه لیزر جهت درمان کردن شل شدگی یا افتادگی و ایجاد کشش در پوست استفاده می‌ شود.

لیفت بازو با لیزر دارای دو مرحله می باشد. در مرحله نخست با استفاده از لیزر بافت‌ های پوست نرم  و گرم می‌ شوند. این گرم شدن می‌ تواند موجب افزایش تولید کلاژن در پوست می شود و رفته رفته پوست را بازسازی می کند.

دومین مرحله این است که روند کلاژن سازی با استفاده از اشعه دیگری تسریع شده و بعد از مدتی پوست بطور کامل کشیده می شود. در این روش از لیفت بازو هیچگونه بی حسی یا بیهوشی استفاده نمی شود. امکان دارد شخص بخاطر لیزر، کمی احساس گرما داشته باشد در غیر این صورت دردی احساس نخواهد کرد.

روش های غیر جراحی لیفت بازو

لیفت بازو با هایفو

هایفوتراپی یا لیفت بازو با هایفو یکی از روش‌ های غیرجراحی رفع شل شدن و افتادگی بازو می باشد. این روش برای افرادی مناسب است که  بنا بدلایل مختلفی از جمله ترس از عمل و یا بیماری زمینه ‌ای، روش‌ غیر جراحی را برای لیفت بازوی خود می گزینند.

در این روش بعد از اینکه ماده بی‌ حسی به ناحیه افتاده بازو تزریق شد، متخصص یا پزشک بوسیله ابزارهای پیشرفته، امواج التراسونیک را به این نواحی انتقال می دهد. ارتعاشات التراسونیک موجب آب شدن چربی‌ های این ناحیه از بازو می شوند.

سپس با استفاده از ابزار هایفو، این چربی‌ ها بیرون کشیده می‌ شوند. مدت زمان این فرایند حدود یک ساعت طول می کشد.

نحوه انجام جراحی لیفت بازو

در مرحله نخست مانند دیگر جراحی‌ ها، ماده بی حسی یا ماده بیهوشی به فرد تزریق می شود تا دردی حس نکند. با توجه به شرایط فرد، نوع داروی بی حسی یا بیهوشی و نحوه تزریق را پزشک مشخص می‌ کند.

مرحله دوم برش می باشد. در این مرحله پزشک پوست اضافی بازوی شما را برمی دارد.  الگو و طول این برش در حین جراحی لیفت بازو به محل پوست و میزان اضافی که لازم است برداشته شود و همچنین به صلاح دید پزشک یا متخصص بستگی دارد.

به ترجیح جراح، برش‌ ها بسته در قسمت داخلی بازو یا پشت بازو قرار می گیرند و امکان دارد از زیر بغل تا بالای آرنج باشند. بعد برش ها، چربی های اضافی برداشته می‌ شود. سپس با بخیه‌ های داخلی، بافت پشتیبان زیرین سفت شده و دوباره شکل می‌ گیرد.

مرحله نهایی بخیه می باشد که نواحی برش خورده بخیه می‌ شوند. بخیه می تواند جذبی باشد و یا بعد از یک یا دو هفته نیاز به کشیدن آن باشد. شما می توانید بعد از اینکه جراحی لیفت بازو انجام دادید، خط های نرم ‌تر و محکم ‌تری را که نتیجه این جراحی است را ببینید. هرچند که بازوی شما تا مدتی دچار ورم و کبودی خواهد شد.

نحوه انجام جراحی لیفت بازو

باید و نباید های قبل و بعد لیفت بازو

 • از دو هفته پیش از لیفت، از مصرف داروها و مواد غذایی شل کننده خون خودداری کنید.
 • از یک ماه پیش از لیفت، از مصرف قلیان، الکل و سیگار بپرهیزید.
 • تا دو هفته بعد از لیفت، از مصرف مواد غذایی و داروها شل کننده خون خودداری کنید.
 • از بلند کردن اجسام با وزن بالا و انجام فعالیت‌ های سنگین ورزشی خودداری کنید.
 • از انجام فعالیت‌ هایی که سبب کشش بازوها می‌ شوند، خودداری کنید.
 • اگر متخصص یا پزشک برای شما دارویی تجویز کرده، در زمان تعیین شده آن ها را مصرف کنید.
 • پس از لیفت تا چند هفته ابتدایی، مرتب برای معاینات بعدی به پزشک مراجعه کنید.
 • اگرچه بعد از لیفت دردی را حس کردید، از مسکن‌ های دوز پایین که پزشک پزشک تجویز کرده است، استفاده کنید.
 • از پوشیدن لباس‌ های تنگ، حداقل تا یک هفته پس از لیفت خودداری کنید.

لیفت بازو برای چه کسانی مناسب است؟

 1. افرادی دارای شرایط جسمانی سالم و نرمال هستند.
 2. افرادی که از دخانیات و سیگار استفاده نمی کنند.
 3. افرادی که نگاهی مثبت و واقع بینانه نسبت به نتایج لیفت بازو دارند.
 4. افرادی که بخاطر سنشان در ناحیه پوست بازو دچار سستی و افتادگی شدید شده اند.
 5. افراد بزرگسالی که هیچ گونه اضافه وزنی ندارند و نسبت به سن خود دارای وزن پایدار هستند.
 6. افرادی که هیچ گونه منع پزشکی نیستند که مانع از بهبود نتایج شود.

مزایای لیفت بازو

 • چربی ها و پوست اضافی زیر بغل تا قسمت آرنج برداشته می شود.
 • با صاف شدن چروک ها و پوست، شکل بازو زیبا می شود.
 • ظاهری با دوام و زیبا برای بازوها ایجاد می شود.

عوارض لیفت بازو

 • سبب خونریزی شدید می شود.
 • جای بخیه بصورت بلند مدت می ماند.
 • سبب تجمع مایعات در بخش بازو می شود.
 • باعث می شود به رگ های خونی، ماهیچه ها و اعصاب عبوری از ناحیه بازو آسیب برسد.
 • باعث می شود بافت های چربی بازو بمیرد یا از بین برود.

بهترین دکتر و جراح لیفت بازو (براکیوپلاستی) در تهران

بهترین دکتر و جراح لیفت بازو (براکیوپلاستی) در تهران

متخصصین تاپ کلینیک با داشتن سابقه چندین ساله، دارای بهترین و فعال ترین تیم جراحی پلاستیک تهران، که در زمینه جراحی پلاستیکی و زیبایی از جمله لیفت بازو مشغول به فعالیت هستند. این تیم، شرایطی را برای شما فراهم میکند، که در اولین فرصت و با کیفیت بالا و کمترین هزینه، نیاز خود را برطرف کنید.

نتیجه گیری

داشتن بازویی زیبایی و عضله ای آرزوی هرکسی است اما چربی های اضافی در زیر پوست و افتادگی یا شل شدگی پوست، سبب ایجاد ظاهری زشت در بازو ها می شود. افراد برای درمان این مشکل، به لیفت بازو رو می آورند. که با از بین بردن چربی های زائد زیبایی را به بازوان شما هدیه میدهد. ما در این مقاله از کلینیک تاپ کلینیک، لیفت بازو با شرایطش را برای شما ارائه دادیم.

اگر بعد از خواندن این مقاله، سوال یا ابهامی در خصوص لیفت بازو دارید، می توانید با متخصصین تاپ کلینیک که آماده پاسخگویی به شما هستند؛ در ارتباط باشید.

سوالات متداول

لیفت بازو به چه روش هایی انجام می شود؟

لیفت بازو به روش های جراحی و غیر جراحی انجام می شود.

روش های غیر جراحی لیفت بازو کدامند؟

روش های غیر جراحی لیفت بازو، هایفو و لیفت بازو با لیزر می باشد.

براکیوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹