بلفاروپلاستی یا جراحی پلک با لیزر | دوران نقاهت و هزینه بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی یکی از جراحی های زیبایی است که تاثیر بسیار معجزه آسایی بر جوان شدن افراد دارد؛ چرا که با گذشت سن، پوست اطراف چشم و بالای پلک، دچار افتادگی می شود و به فرد ظاهری خسته و مسن می دهد.

شاید به نظر این عمل به نظر سخت و ترسناک برسد، اما در حقیقت برای یک پزشک متبحر به آسانی آب خوردن و شما می توانید به راحتی و با اعتماد به دستان هنرمند جراحتان، از زیبایی بهره مند شوید.

جراحی بلفاروپلاستی در دو نوع سنتی و با لیزر صورت می گیرد که هردو روش شما را به نتیجه دلخواهتان خواهد رساند. اینکه بلفاروپلاستی با لیزر با بلفاروپلاستی سنتی چه تفاوتی دارد، موضوعی است که در این مقاله قرار است به آن بپردازیم.

اگر شما هم قصد دارید تا این جراحی را انجام دهید، این مطلب را از دست ندهید و تا پایان این مطلب همراه ما بمانید؛ چرا که می توانید اطلاعات جامعی در این زمینه کسب کنید و در نهایت بهترین تصمیم را بگیرید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

بلفاروپلاستی با لیزر

بلفاروپلاستی با لیزر یک روش جراحی زیبایی است که برای بهبود ظاهر پلک‌ها و منطقه چشم استفاده می‌شود. در این روش، لیزر برای حذف بافت‌های اضافی، تنظیم شکل و جمع‌سازی پوست پلک‌ها استفاده می‌شود.

در ابتدا، پزشک با استفاده از لیزر CO2 یا Erbium YAG لایه بالای پوست را انجام میدهد. سپس، بافت‌های اضافی و ضعيف در قسمت بالا و پائین پلک‌ها حذف می‌شوند. ليزر همچنین به منظور تقويت كلاژن (پروتئین ساختاري كامپلكس) در پوست استفاده مي شود كه منجر به جمع شدگي و تقويت پوست مي شود.

بلفاروپلاستی با ليزر معمولا به صورت جراحي خطي نبوده و علاج غير جراحي است. اين روش معمولاً با بیهوشی موضعی انجام مي شود و زمان بهبودي نسبتاً سريعی دارد؛ همچنین، خطر عفونت و خونریزی در این روش کاهش می‌یابد.

بلفاروپلاستی با ليزر به عنوان یک راه حل غیر جراحی برای بهبود ظاهر پلک‌ها و منطقه چشم استفاده می‌شود. امروزه بسیاری از افراد متقاضی این جراحی با لیزر هستند.

تفاوت بلفاروپلاستی سنتی و بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟

سوال بسیاری از افراد که قصد دارند تا بلفاروپلاستی انجام دهند، این است که تفاوت بلفاروپلاستی سنتی و بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟

باید بگوییم بلفاروپلاستی سنتی شایع ترین نحوه بلفاروپلاستی است که توسط پزشکان صورت می گیرد و در مقابل بلفاروپلاستی با لیزر که این روز ها بسیار سر و صدا کرده است و در برخی کلینیک ها صورت می گیرد، با لیزر CO2  انجام می شود.

در روش سنتی بلفاروپلاستی، جراحی به کمک برداشتن بخشی از پوست افتاده یا کیست ها انجام می شود و پلک کشیده می شود که منجر به کمی خونریزی و درد می شود؛ اما در روش مدرن بلفاروپلاستی که به کمک لیزر CO2 انجام می شود، رگ ها سوزانده می شوند و به همین علت خونریزی و درد کمتری احساس خواهد شد.

بسته به شرایط هر فرد، پزشک تصمیم می گیرد که از کدام روش استفاده کند؛ حتی ممکن است از روش ترکیبی استفاده شود تا نتایج ایده آل تری در پی داشته باشد.

تفاوت بلفاروپلاستی سنتی و بلفاروپلاستی با لیزر چیست؟

نتایجی که می توان از جراحی بلفاروپلاستی با لیزر گرفت!

بلفاروپلاستی با لیزر تنها برای رفع افتادگی استفاده نمی شود بلکه موارد استفاده زیادی دارد که در این بخش به آن ها اشاره کرده ایم.

درمان افتادگی پلک

سلول های چربی موجود در پلک و انباشته شدنش در آن باعث می شود پلک بالایی ورم کند و پوست به سمت بالا و مژه ها کشیده شود که این موضوع سبب می شود تا پلک های فوقانی برجسته تر شوند و فرد ظاهر خسته و ناراحت داشته باشد؛ در موارد شدیدتر حتی سبب اختلال در بینایی می شود.

درمان تورم پلک پایین

بریدن پوست زیر مژه ها، کمی دشوار و دردناک است و منجر به این می شود تا دوران بهبودی طولانی تر شود و به همین علت بلفاروپلاستی با لیزر یک روش ایمن و ایده آل برای درمان حساب می شود.

حل مشکل چشم بادامی‌ها

چشم های مردمان شرق آسیا نسبت به دیگر نژاد ها ریزتر و کشیده تر است و به چشم بادامی ها معروف هستند. این افراد بیشتر از دیگران بلفاروپلاستی انجام می دهند و عمل افتادگی پلک با لیزر برای این افراد مناسب تر است.

رفع چین و چروک های زیر چشم

به کمک بلفاروپلاستی می توان چین و چروک های زیر چشم که در اثر سن ایجاد می شوند را از بین برد.

بلفاروپلاستی با لیزر برای چه کسانی مناسب است؟

از دست دادن خاصیت ارتجاعی پوست، اتفاق ناخوشایندی است که با گذشت سن رخ می دهد و در ناحیه اطراف چشم و پلک ها، شاهد نازک شدن، شل شدن، تغییر رنگدانه ها و ایجاد چین و چروک می شویم.

روش بلفاروپلاستی یکی از روش هایی است که این آثار به جا مانده از گذشت زمان را از بین می برد؛ اما هر کسی نمی تواند تحت انجام این جراحی قرار بگیرد.

نتایجی که می توان از جراحی بلفاروپلاستی با لیزر گرفت!

ما در این قسمت کاندیداهای مناسب جراحی بلفاروپلاستی را برایتان آورده ایم که به شرح زیر است:

  • داشتن حداقل 35 سال
  • سلامت کامل فرد متقاضی (فرد نباید هیچ بیماری زمینه ای یا شرایط پزشکی خاص داشته باشد که در بهبودی اختلال ایجاد کند.)
  • انتظار بیمار از نتیجه جراحی واقع بینانه باشد و انتظارات غیرمعقول نداشته باشد.
  • پزشک، جراحی را نتیجه بخش ارزیابی کند و وضعیت جسمی بیمار را مناسب بداند.
  • فرد متقاضی جراحی بلفاروپلاستی نباید زخم، عفونت و مشکلی در حاشیه پلک داشته یا حتی خشکی چشم داشته باشد.
  • برای افراد سیگاری امکان انجام جراحی وجود ندارد.
  • نیاز است تا در پلک های فرد متقاضی بفاروپلاستی، رسوب چربی وجود داشته باشد و پوستش تا حدی شل باشد که باعث ایجاد چین و چروک شود.

بلفاروپلاستی برای چه کسانی خطرناک است؟

ما در مورد این موضوع که بلفاروپلاستی برای چه کسانی مناسب است، با شما صحبت کردیم؛ اما نیاز است تا اخطاری برای کسانی بدهیم که نباید بلفاروپلاستی با لیزر را انجام دهند و باید منصرف شوند!

هرچند بلفاروپلاستی با لیزر، کمتر از بلفاروپلاستی سنتی تهاجمی است، اما باید در نظر داشته باشید که این روش هم خطرات خاص خودش را برای برخی از گروه ها دارد که باید در نظر بگیرید.

گروه های خطرناک برای بلفاروپلاستی افراد زیر هستند:

  • افراد باردار و شیرده
  • متقاضیان مبتلا به دیابت حتی به صورت خفیف
  • متقاضیان مبتلا به سرطان. (سرطان های خوش خیم باید اطلاع داده شود و توسط پزشک وضعیت جسمانی بررسی شود)

دوران نقاهت پس از جراحی زیبایی پلک

بلفاروپلاستی با لیزر چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری این جراحی به عوامل مختلفی از جمله سبک زندگی فردی، عوامل وراثتی و میزان مراقبت های فرد بعد از جراحی بستگی دارد.

اما به صورت میانگین، ماندگاری جراحی پلک با لیزر حدودا 10 سال گزارش شده است.

جراحی پلک با لیزر چه عوارضی را می تواند داشته باشد؟

عوارض جراحی بلفاروپلاستی با کمک لیزر بسیار کم است؛ اما اینگونه نیست که بگوییم هیچ عوارضی ندارد. عوارضی مانند ورم و درد بسیار شایع است. یکی از عوارض بسیار نادری هم که ممکن است پیش بیاید، عفونت است که به کمک قطره های چشمی آنتی بیوتیک رفع می شود.

برای آنکه میزان این عوارض در جراحی شما به حداقل برسد، باید در انتخاب جراحتان بسیار دقت کنید.

دوران نقاهت پس از جراحی زیبایی پلک

جراحی های زیبایی پلک به صورت سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نیست، اما شما باید یک سری نکات را برای گرفتن نتیجه ایده آل از جراحی، تا مدتی رعایت کنید.

اول آنکه یک نفر مراقب را پس از جراحی در کنارتان داشته باشید.

تا یک هفته از ورزش کردن، خم شدن و بلند کردن اشیا سنگین خودداری کنید تا ورم های حاصل از جراحی بهبود پیدا کنند. تا حد امکان نیز در معرض باد و بوی روغن ناشی از سرخ کردنی ها قرار نگیرید.

هزینه جراحی پلک با لیزر چقدر است؟

هزینه ای که قرار است شما بابت جراحی چشمتان بپردازید، به عوامل و شرایط مختلفی بستگی دارد؛ برای مثال هزینه جراحی که در تهران باید بپردازید، با هزینه جراحی در مشهد متفاوت خواهد بود.

تجربه جراح، نوع بیمارستان، تخصص پزشکی، پلکی که قرار است تحت جراحی قرار بگیرد (پلک بالا یا پلک پایین یا هر دو پلک) از عواملی هستند که در هزینه جراحی بلفاروپلاستی با لیزر تاثیر خواهند داشت.

هزینه بالای جراحی دلیل بر خوب بودن نتیجه جراحی نیست؛ اما هزینه پایین باید برای شما به عنوان هشدار تلقی شود تا دقت بسیار زیادی در مورد جراحتان انجام دهید.

برای اطلاع دقیق از میزان هزینه های جراحی بلفاروپلاستی، با کارشناسان ما در تاپ کلینیک تماس بگیرید.

بلفاروپلاستی برای چه کسانی خطرناک است؟

سخن آخر

جراح شما نقش بسیار زیادی در نتیجه جراحی شما خواهد داشت. به همین خاطر به شما توصیه می کنیم تا در انتخاب جراح خودتان بسیار دقت کنید تا بعدا پشیمانی به بار نیاید، چرا که چشم عضو حساس و بسیار مهم و حیاتی در صورت شماست.

فراموش نکنید تا بهترین جراح ها در بهترین کلینیک ها حضور دارند و به همین خاطر شما می توانید به تاپ کلنیک که یکی از بهترین کلینیک های تخصصی زیبایی در تهران است اعتماد کنید و از آنان برای انجام جراحی پلکتان کمک بگیرید.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتری در این زمینه دارید، می توانید با کارشناسان ما در تاپ کلینیک تماس بگیرد و از آنان در این زمینه راهنمایی بگیرید.

سوالات متداول

آیا جراحی بلفاروپلاستی با لیزر بدون عوارض است؟

خیر؛ اما عوارض آن قابل اغماض و قابل تحمل است. عوارضی مانند ورم و کبودی و کمی درد از عوارض بلفاروپلاستی با لیزر است.

آیا افراد باردار و شیرده می توانند تحت جراحی بلفاروستی با لیزر قرار گیرند؟

خیر؛ این افراد نمی توانند تحت این جراحی قرار گیرند.

آیا برای پلک پایین نیز می توان از جراحی بلفاروپلاستی با لیزر استفاده کرد؟

بله؛ این امکان برای پلک پایین نیز وجود دارد.

بلفاروپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹