سوالات متداول در رابطه با ابدومینوپلاستی

آیا شما سوالی دارید؟

در صورت تمایل با ما تماس بگیرید

سوالات متداول

سوالات پرتکرار کاربران

آیا نتیجه عمل باز میگردد؟

بدیهی است که در صورت مصرف کالری بیش از حد مورد نیاز بدن همه ی ما انسان ها دچار اضافه وزن میشویم.
درصورت رعایت این مورد و نداشتن بارداری و کشیدگی

آیا بعد از این عمل می توان بارداری و شیردهی داشت؟

این عمل به خودی خود مشکلی برای بارداری و شیردهی ایجاد نمیکند اما باید دقت کرد که بارداری با کشیدگی پوست همراه است که ممکن است پوست شکم قابلیت بازگشت به حالت قبل خود را از دست داده باشد بنابراین بهتر است بعد از این عمل اقدام به بارداری نکنید.

لیپوماتیک بهتر است یا لیپوساکشن؟

متاسفانه عده ای تحت تأثیر تبلیغات اینستاگرام بر این باور هستند که لیپوماتیک به علت سوزاندن سلول های چربی روش بهتری است و بازگشت ندارد،تیم ما همواره روش های جراحی را پیشنهاد میکند که ضمن تاثیر مثبت،کم ترین عارضه را داشته باشد،روش لیپوماتیک در بعضی موارد ایجاد سوختگی های شدید پوستی و احشایی می کند و به دلیل عدم تجمع چربی روی پوست شکم بعد از عمل در صورت عدم رعایت رژیم غذایی اضافه وزن فرد به صورت چربی احشایی خود را نشان می دهد که بسیار خطرناک می تواند باشد.
متاسفانه بسیاری افراد از آمبولی چربی نگران هستند که امروزه با وجود دستگاه های مختلف این نگرانی نیز برطرف شده است به گونه ای که تیم ما حتی یک مورد هم مشکل آمبولی چربی را نداشته است.
تیم پزشکی ما همراه لیپوساکشن را توصیه میکند که روش پذیرفته شده در تمام مجامع بین المللی است.

آیا این عمل مخصوص چاق هاست؟

این عمل بیشتر برای افرادی مورد استفاده است که اضافه وزن کمی دارند و بعد از بارداری و یا کاهش وزن زیاد دچار افتادگی پوست شکم شده اند.برای افرادی با bmi بالا عملهایی همچون اسلیو معده و یا بای پس را توصیه میکنیم.

تا چه مدت باید از گن مخصوص استفاده کنیم؟

بلافاصله بعد از عمل بهتر است از شکم بند استفاده شود بعد از آن بیماران تا سه ماه باید گن شکم پهلو ببندند تا تاثیر خود را بر نتیجه عمل بگذارد.

دوران نقاهت ابدومینوپلاستی چه مدت است؟

بعد از 3 روز می توان راه رفت و پیاده روی سبک داشت بعد از 10 روز میتوان فعالیت های عادی روزانه را انجام داد و بعد از 4 هفته نیز میتوان ورزش را شروع کرد.

در عمل ابدومینوپلاستی آیا جای ناف تغییر می کند؟

سوالی که بسیاری از بیمتران مطرح می کنند این است که آیا محل قرارگیری ناف تغییر میکند یا خیر که در پاسخ باید گفت در این عمل دور ناف بریده شده و پوست اطراف آن آزاد می شود،سپس پوست پایین کشیده شده و جای ناف را روی پوست تعیین میکنیم در حقیقت محل اتصال ناف به زیر آن تغییری نمی کند اما جای قرارگیری ناف روی پوست تغییر میکند.

آیا ورزش و رژیم غذایی میتواند جایگزین عمل ابدومینوپلاستی شود؟

هدف اصلی در عمل ابدومینوپلاستی برداشتن پوست اضافی بعد از کاهش وزن زیاد و بارداریست.
چربی هایی که به صورت سلولیت تجمع پیدا کرده اند و پوستی که قابلیت بازگشت خود به حالت قبل را از دست داده است به هیچ عنوان با ورزش و رژیم غذایی اصلاح شدنی نیست و حتما باید از روش جراحی و لیپو استفاده کرد.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹