محوه درمان زخم لیپوماتیک

لیپوماتیک راهی ارزان و ساده برای رسیدن به تناسب اندام است. این روش عوارض کمتری نسبت به سایر روش ها دارد. اما یک سری موضوعات وجود دارند که بیماران دائم از ما می پرسند و یکی از آن ها جای زخم لیپوماتیک  است.

به این منظور ما در سایت تاپ کلینیک به طور کامل در مورد جای زخم لیپوماتیک صحبت می کنیم تا جای هیچگونه شک و شبهه ای باقی نزاریم. در ادامه ابتدا در مورد برش و ماندگاری آن و همچنین نحوه درمان آن صحبت می کنیم.

برش در لیپوماتیک چگونه است؟

لیپوماتیک یک عمل زیبایی است که با برش همراه است. مقدار این برش و ماندگاری آن بر روی پوست افراد متفاوت و به عوامل متفاوتی بستگی دارد. ماندگاری این زخم به عواملی چون مهارت پزشک، مجهز بودن کلینیک، نوع پوست، سن بیمار و عوامل دیگر بستگی دارد.

زخم لیپوماتیک

ماندگاری جای زخم در لیپوماتیک چقدر است؟

جای زخم بعد از عمل جراحی، یکی از دردناکترین مشکلات به شمار می آید. جای زخم در مواردی که از تیغ استفاده می شود به صورت مدت دار باقی می ماند و ظاهری زشت و ناخوشایند به بار می آورد.

در لیپوماتیک پزشکان برای برداشتن چربی و بعد از تشخیص ناحیه مناسب، با استفاده از تیغ جراحی، یک برش 3 میلی متری را روی پوست ایجاد می کنند. این برش برای عبور کانولا در بدن است.

این برش زیاد قابل رویت نیست و به راحتی می توانید آن را زیر لباس مخفی کنید. برای از بین بردن این زخم راهای زیادی وجود دارد که در ادامه در مورد آن صحبت می کنیم.

جای زخم لیپوماتیک را چگونه برطرف کنیم؟

برخی از افراد به دلیل جای زخم برای این عمل اقدام نمی کنند. همانطور که گفتیم جای زخم به بدن بیمار و یک سری مراقبت هایی که انجام می دهید بستگی دارد.

بهترین روش برای از بین بردن جای زخم استفاده از گن است. با پوشیدن گن، زخم بسته می شود و از تورم و کبودی آن نیز جلوگیری می کند.

 آیا گن در درمان جای زخم لیپوماتیک تاثیری دارد؟

استفاده از گن بعد از لیپوماتیک، بی شک در درمان جای زخم نقش اساسی دارد. بهبودی جای زخم با گن به این صورت است که با پوشیدن آن تمامی مایعات و ترشحات اضافی از اندام به خوبی خارج می شود و جای زخم به طور مناسب بسته شود.

استفاده از این گن علاوه بر بهبودی جای زخم در رفع کبودی و التهابات نیز موثر است. این گن علاوه بر درمان و بهبودی جای زخم، برای زیبا شدن اندام نیز موثر است.

چرا یک جراح ماهر؟

مسئله برش در لیپوماتیک مسئله ای زیاد نگران کننده است اما لازم است بدانید که یک جراح ماهر و با تجربه این برش ها را در نواحی از بدن قرار می دهد که زیاد دیده نشود. مثلا در لیپوماتیک شکم، جراح  این برش را در ناحیه ای از موهای زائد بکینی قرار می دهد که به سادگی قابل مشاهده نباشد.

جای زخم در لیپوماتیک

مقایسه جای زخم در لیپوماتیک با لیپوساکشن

با ابداع لیپوماتیک برای لاغری بسیاری از روش های دیگر حذف شده اند. در این روش یک برش کوچک سطحی ایجاد می شود و یک روش بی خطر است. اما در لیپوساکشن چربی ها را با استفاده از امواج گرمایی از بین می برند و گاهی وقت ها این روش برای بیمار آزار دهنده است.

نکته دیگری که باید بدانید این است که ماندگاری جای زخم در لیپوماتیک کمتر از لیپوساکشن و یا هر روش دیگر است. درمان جای زخم در لیپوماتیک یا پیکرتراشی نیز به نسبت آسان تر است.

لیپوماتیک جدا از جای زخم، مزایای دیگری نیز دارد. بسیاری از مشکلاتی که در روش های دیگر بیمار را تهدید می کرد در این روش نوین حذف شده است.

به عنوان مثال خطر بی هوشی که در لیپوساکشن وجود دارد در لیپوماتیک به طور کامل حذف شده است.

جای زخم نیر یک مسئله عادی است و در لیپوماتیک به روش آسان می توانید آن را محو کنید اما در لیپوساکشن ممکن است به دلیل عدم مهارت جراح، سوختگی و جای زخم روی پوست ایجاد شود.

لیپوماتیک یا لیپوساکشن

توصیه جراحان تاپ کلینیک

همانطور که در این مطلب به آن اشاره کردیم جای زخم در لیپوماتیک کم است و شما با رعایت یک سری موارد می توانید آن را به حداقل برسانید. یک جراح ماهر می داند که برش را در کجا ایجاد کند که زیاد دیده نشود پس انتخاب یک جراح ماهر را فراموش نکنید.

تاپ کلینیک طی سال ها تجربه توانسته است رضایت بیماران را در تمامی زمینه های زیبایی به دست بیاورد. اگر در مورد جای زخم لیپوماتیک بازهم سوالی دارید مشاوران ما جوابگوی شما هستند.

 سوالات متداول لیپوماتیک بازو

جای زخم لیپوماتیک دردناک است؟

میزان درد به تاثیر بعدی مواد بی حسی بستگی دارد. به طور معمول اثر بی حسی تا یک شبانه روز ماندگار است و دردی نخواهید داشت.

آیا بعد از لیپوماتیک آثار زخم روی بدنم باقی خواهد ماند؟

در لیپوماتیک برش ها کوچک هستند و بعد از ترمیم همرنگ پوست می شوند. این زخم ها بسیار جزئی هستند و لازم نیست از بابت جای زخم نگران باشید.

بهترین روش برای از بین بردن جای زخم چیست؟

در لیپوماتیک یا پیکر تراشی بهترین روش برای از بین بردن جای زخم، استفاده از گن است چون زخم را می بندد.

آیا لیپوماتیک به بدن آسیب می رساند؟

لیپوماتیک یک روش نوین است که ضرری برای بدن ندارد و همچنین آسیب رسانی آن به بافت های بدن صفر است.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹