گلوله شدن چربی تزریق شده چه دلایلی دارد؟-راهنمای کامل

گلوله شدن چربی تزریق شده

راه های زیادی برای رسیدن به دوران جوانی وجود دارد و یکی از پرطرفدارترین این راه ها تزریق چربی به صورت است. اما نه تنها این روش بلکه روش های دیگر نیز ممکن است یک سری عوارض نا خوشایند داشته باشند.

تزریق چربی در مقایسه با سایر روش های جراحی عارضه کمتری دارد است به همین دلیل طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. این عارضه ها کوتاه مدت بوده و بعد از یک دوره کوتاه کاملا از بین می رود.گلوله شدن چربی

یکی از عارضه های تزریق چربی، گلوله شدن است که شاید ممکن است به دلایلی رخ بدهد در این مطلب با ما باشید که در مورد علت گلوله شدن چربی و راه حل آن به طور کامل حرف می زنیم.

تزریق چربی به صورت

تزریق چربی یعنی استخراج و انتقال چربی از یک نقطه بدن به نقطه ای دیگر برای افزایش حجم بدن است. این تکنیک در زمینه جراحی پلاستیک در حال تحول است.

چربی تزریق شده از این نظر که از بدن خود فرد گرفته می شود بی خطر است و برای بسیاری از نقص های مادرزادی، عدم تقارن اندام و افزایش حجم آن ها انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: هزینه، معایب و مزایای تزریق چربی به صورت و گونه ها


علت گلوله شدن چربی تزریق شده چیست؟

گلوله شدن چربی تزریق شده می تواند به دلایل زیر باشد:

  1. یکی از دلایل رایج در این زمینه نفوذ آب و مایع به حفره خالی ایجاد شده بر اثر عمل است که در اثر عدم تبحر کافی پزشک در این زمینه ایجاد می شود و برای بهبودی به شما پوشیدن گن توصیه می شود.
  2.  یکی دیگر از دلایل گلوله شدن چربی، هماتون است. هماتوم؛ لخته شدن خون در ناحیه زیر پوستی است که بعد از تزریق چربی رخ می دهد. البته این پدیده به ندرت رخ می دهد و جای نگرانی نیست.
  3.  تزریق چربی شامل سه مرحله است که تجربه کافی پزشک در این زمینه مهم است و یک اشتباه در زمینه خالص سازی چربی می تواند باعث گلوله شدن چربی شود.
  4.  عدم رعایت توصیه های پزشک نیز یکی از دلایل گلوله شدن چربی تزریق شده است. مهمترین توصیه پزشک که باید آن را مورد توجه قرار داد نخوابیدن بر روی قسمتی از صورت است که تزریق در آن انجام شده است.

آیا گلوله شدن چربی خطرناک است؟

پاسخ دادن به این سوال که آیا گلوله شدن چربی بعد از تزریق خطرناک است قطعی نیست چرا که به عواملی از جمله تخصص پزشک و نحوه مراقبت بعد از تزریق و همچنین نحوه پاسخ دادن بدن فرد به این عارضه بستگی دارد.

در شرایطی این عارضه نرمال است ولی اگر بعد از گذشت یک ماه این تورم از بین نرفت حتما با پزشک خود مشورت کنید.

با چربی ها گلوله شده چه کنیم ؟

چربی های گلوله شده را باید با توجه به ناحیه تزریق شده استخراج کرد یعنی اگر تزریق چربی را زیر چشم خود انجام داده اید و دچار این عارضه شده اید، به متخصص چشم که با آناتومی آن کاملا آشنا است باید مراجعه کرد.

در مورد بقیه نواحی از جمله باسن و سینه باید به جراح پلاستیک مراجعه کنید.

گلوله شدن چربی

برای گلوله نشدن چربی چه باید کرد؟

برای جلوگیری از این عارضه به موارد زیر توجه کنید:

  • برای ثابت ماندن چربی در محل تزریق شده از ماساژ دادن آن بپرهیزید.
  • تا دو هفته از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید.
  • داروهای تجویز شده از جمله آنتی بیوتیک را مرتب مصرف کنید.
  • از رفتن به استخر و سونا تا دوهفته بعد از تزریق چربی خودداری کنید.

توصیه پزشکان تاپ کلینیک

تزریق چربی یک عمل بدون عارضه است اما در صورتی که توصیه های پزشک را انجام ندهید با عارضه گلوله شدن چربی تزریق شده  رو به رو خواهید شد البته به تجربیات پزشک در این زمینه نیز توجه داشته باشید چرا که تزریق چربی اگر به روش جدید انجام گیرد هیچ عارضه در این زمینه به وجود نخواهد آمد.

به موارد گلوله نشدن چربی بعد از تزریق که در این مطلب در مورد آن توضیح داده ایم توجه کنید و در صورت داشتن هر گونه سوال ما جوابگوی شما عزیزان خواهیم بود.

متفرقهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹