لیفت سینه بدون پروتز آیا امکان پذیر است؟

پروتز یا لیفتینگ سینه

ممکن است کاشت پستان یا پروتز سینه برای شما مناسب نباشد در این حالت می توانید، لیفت پستان را امتحان کنید. لیفت پستان بدون ایمپلنت، یک روش جراحی است که شکل سینه را تغییر می دهد.

لیفتینگ سینهجراحی لیفت سینه یا ماستوپکسی به کشیدن سینه به سمت بالا و گرد شدن سینه کمک می کند. در این جراحی پوست اضافی سینه را برداشته و بافت سینه به سمت بالا کشیده می شود.

اگر سینه های کوچکی دارید مسلما دچار افتادگی سینه نمی شوید. افتادگی سینه برای بانوانی است که سینه های بزرگی دارند که به دلایلی آویزان می شوند.

در ادامه در مورد پروتز سینه و لیفت سینه به طور کامل صحبت می کنیم. اگر دنبال تفاوت این دو هستید به خواندن ادامه دهید.

جهت انجام جراحی های سینه به روش های مختلف و کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره و رزرو میتوانید از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

لیفت سینه برای چه کسانی مناسب است؟

به طور طبیعی سینه با افزایش سن یا پس از بارداری ممکن است آویزان شود و ظاهری نامناسب به شما بدهد. درجه افتادگی سینه متفاوت است و در عکس زیر آن را مشاهده می کنید.

درجه افتادگی سینه

اگر سینه هایتان آویزان است و حجم کافی دارد می توانید بدون کاشت ایمپلنت و با لیفت آن را بالا ببرید. جراح شما می تواند در مورد روش مناسب برای شما مشاوره دهد.

لیفت سینه چگونه انجام می گیرد؟

عمل ماستوپکسی یا لیفت سینه با سفت کردن و از بین بردن پوست اضافی، افتادگی سینه را برطرف می کند ولی تاثیری در اندازه آن ندارد.

برای انجام لیفت، نوک پستان را بلند می کنند. بلند کردن سینه مقداری زخم ایجاد می کند که مقدار آن به میزان برداشتن پستان برای یک ظاهر عالی بستگی دارد.

زخم ها ممکن است در ناحیه اطراف نوک پستان یا روی پستان ایجاد شود. عمل لیفت سینه با بیهوشی همراه است و در اکثر موارد یک روز بعد مرخص می شوید.

هزینه لیفت سینه چقدر است؟

هزینه لیفت سینه را دقیق نمی توان بیان کرد چون به وضعیت شما بستگی دارد. در جلسه مشاوره جراح با شما صحبت می کند سپس بر اساس یک سری فاکتورها هزینه دقیق لیفت را تعیین می کند.

بهبودی لیفت سینه چه مدت طول می کشد؟

در لیفت سینه، پانسمان به مدت دو هفته باقی می ماند و اغلب باید به مدت 2 الی 4 هفته از سوتین طبی استفاده کنید. برای بهبودی سریع باید مراقبت های قبل و بعد از عمل را به خوبی رعایت کنید.

برای فعالیت های روزمره ما به طور عمومی یک برنامه در اختیار شما قرار می دهیم اما توجه داشته باشید که بسته به عمل شما و وضعیت تان ممکن است این برنامه برای شما متفاوت باشد.

در کل مدت زمان بهبودی از لیفت پستان بدون پروتز سینه حدود 6 الی 8 هفته زمان می برد.

برای بهبودی سریع طبق برنامه زیر عمل کنید:

10 الی 14 روز: بازگشت به کار

4 هفته: پروازهای طولانی

4 الی 6 هفته: ورزش کردن و شنا

لیفتینگ سینه

لیفت سینه و پروتز سینه هر کدام چقدر ماندگاری دارند؟

نتیجه لیفت سینه برای هر فرد متفاوت است اما در کل 10 الی 15 سال ماندگاری دارد. این مدت زمان بسته به مواردی همچون افزایش سن یا نوسانات تغییر وزنی متفاوت است.

درصورتی که دچار نوسانات وزنی نشوید و عارضه ای پیش نیاید پروتز سینه 15 الی 20 سال ماندگاری دارد.

لیفت سینه چقدر دردناک است؟

درد ناشی از لیفت سینه بسته به نوع جراحی متفاوت است. در کل بیشتر افراد در چند هفته اول درد را به صورت خفیف احساس کرده اند. اگر در این مورد نگران هستید می توانید با جراح خود قبل از عمل صحبت کنید.

تفاوت پروتز سینه با لیفت سینه چیست؟

پروتز سینه به منظور بازسازی و زیبایی سینه انجام می گیرد. برای کسانی که فرم سینه خود را از دست داده اند و سینه های آویزانی دارند و یا سینه آن ها کوچک است کاربرد دارد. لیفت سینه نیز با از بین بردن پوست اضافی سینه را بالا می برند.

اگر سینه های کوچکی دارید برای افزایش حجم آن می توانید پروتز سینه را امتحان کنید.

پروتز سینه به میزان خیلی جزئی باعث لیفتینگ سینه می شود اما افتادگی کامل سینه را برطرف نمی کند پوستی که دارای افتادگی است اگر پروتز را داخل آن قرار بدهید، وزن پروتز افتادگی آن را بیشتر می کند.

کاشت ایمپلنت یا لیفت سینه؟ کدام یک؟

کاشت ایمپلنت یا لیفت سینه هر کدام کاربرد خاص خود را درند. پروتز روی برجستگی و شکل پستان تاثیر می گذارد و افتادگی سینه را اصلاح نمی کند.

لیفت سینه روی حجم پستان تاثیری ندارد فقط آن را بالا می برد. البته در بیشتر موارد لیفت همراه با پروتز انجام می گیرد تا پستان در موقیت خوبی قرار بگیرد.

لیفتینگ سینه

اقدامات لازم پس از جراحی لیفت سینه

  • تا چند روز پس از لیفت سینه حتی الامکان از سوتین استفاده نکنید. اگر مجبور به استفاده باشید، حتما از سوتین‌ های طبی استفاده کنید.
  • سینه‌ ها را ماساژ یا فشار ندهید.
  • تا مدتی که پزشک صلاح میداند، فعالیت‌ های سنگین ورزشی را انجام ندهید.
  • دقت کنید که دارو های تجویز شده توسط پزشک را به موقع مصرف کنید.
  • از خوابیدن بر روی سینه ها خوداری کنید چرا که موجب وارد شدن فشار به سینه ها میشود که اثرات لیفت سینه را تحت تاثیر قرار می‌ دهد.
  • سبک زندگی و رژیم غذایی خود را سالم‌ تر کنید.

توصیه مشاوران تاپ کلینیک

در کل اگر می خواهید حجم پستانهایتان را زیاد کنید می توانید از پروتز استفاده کنید ولی اگر سینه هایتان آویزان است و حجم کافی نیز دارد می توانید از لیفت پستان استفاده کنید.

در کل برای سینه های خوش فرم ابتدا پزشک باید درجه افتادگی و شل بودن آن را بررسی کند تا بهترین گزینه را برای شما انتخاب کند. در برخی موارد نیز هم لیفت و هم پروتز همزمان با هم انجام می گیرد.

جراحان پلاستیک ما در تاپ کلینیک می توانند در مورد مناسب ترین روش جراحی به شما کمک کنند تا ظاهری را که می خواهید به شما بدهند.

سوالات متداول لیفت سینه

هزینه لیفت سینه چقدر است؟

هزینه لیفت سینه یک سری فاکتورهایی دارد که پزشک در جلسه مشاوره با توجه به وضعیت شما هزینه ها را تعیین می کند.

لیفت سینه چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری و نتیجه لیفت سینه برای هر شخص متفاوت است اما به طور معمول لیفت بین 10 الی 15 سال ماندگاری دارد.

پروتز یا لیفت سینه، کدام یک بهتر است؟

پروتز یا لیفت سینه هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. پروتز برای افزایش حجم پستان و لیفت برای سینه های آویزان کاربرد دارد.

آیا پروتز و لیفت سینه با هم انجام می شوند؟

در برخی موارد و با توجه به وضعیت بیمار، لیفت همراه با پروتز انجام می گیرد تا پستان در موقعیت خوبی قرار گیرد.

پروتز سینهدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹