اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

اهمیت پوست بینی در جراحی بینی

در جراحی بینی، شرایط هر فرد با فرد دیگر متفاوت است و تعیین کننده نتیجه جراحی و دوره نقاهت و نوع جراحی است. برای مثال نوع بینی در جراحی بسیار تاثیر گذاراست، بینی گوشتی باشد و یا استخوانی و یا حتی ترمیمی، عواملی هستند که باید در نظر گرفت.

علاوه بر این موارد، پوستی بینی نیز در نتیجه جراحی تاثیر گذار است. با وجود آنکه جراحی زیبایی بینی بیشتر روی اسکلت و استخوان بندی صورت می گیرد، اما نباید تاثیر پوست را در نتیجه جراحی نادیده گرفت.

رنگ، ضخامت، چرب و یا خشک بودن پوست بینی جزو مشخصاتی است که جراح آن ها را مد نظر قرار می دهد و با توجه به این عوامل بیمار را کمک می کند تا نتیجه منطقی از نتیجه جراحی داشته باشد.

برای آنکه بدانید هر پوست چه تاثیری در نتیجه جراحی می گذارد، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

اهمیت نوع پوست در جراحی بینی

درجراحی زیبایی بینی معمولا تغییری بر روی پوست بینی انجام نمی شود و تمامی تغییرات در جراحی بینی بر روی اسکلت زیرین بینی صورت میگیرد ولی نوع پوست بینی در نتبجه  جراحی تاثیر گذار است، معمولا آنچه ما در ظاهر بینی می بینیم با ترکیب اسکلت بینی تفاوت اساسی دارد زیرا اسکلت بینی بوسیله پوست و بافت نرم زیرین که متشکل ازعضله و چربی تشکیل شده، پوست بینی مانند پوست همه نواحی بدن دارای مشخصات خاص خودش است پوستی با ضخامت متوسط و رنگ سالم و هموار، بهترین شرایط را برای جراحی بینی دارد. این در حالی است که پوست هایی با ضخامت های افراطی (خیلی ضخیم و خیلی نازک) بدترین شرایط را در جراحی بینی دارند.

جراحی بینی با پوست نازک

چالشی که در جراحی بینی افراد با پوست نازک وجود دارد، این است که ممکن است جای برش های جراحی باقی بماند. مشکل دیگری که در این افراد شاهد آن هستیم این است که در افراد با پوست بینی نمی توان عیب های اسکلت بینی را پنهان کرد.

مزیت پوست نازک بینی در جراحی این است که تورم پس از جراحی عموما سریع تر بهبود می یابد.

پوست نازک در جراحی تمایل به جمع شدن و انقباض دارد و این موضوع سبب می شود که چارچوب بینی از حالت طبیعی پس از جراحی خارج شود و فرم ناخوشایندی به خود بگیرد.

رسیدن به اسکلت صاف و محکم در افراد با پوست بینی نازک، چالشی است که مهارت و دقت بیشتری را از جراح می طلبد. در افراد با پوست نازک، می توان ضخامت پوست بینی را با پیوند غشا میانی پوست افزایش داد.

این نوع پوست در بینی های استخوانی دیده می شود. رینوپلاستی بینی های استخوانی از رینوپلاستی بینی های گوشتی برای جراحان راحت تر است.

پوست بینی در رینوپلاستی

جراحی بینی با پوست ضخیم

افرادی که از پوست ضخیم در قسمت بینی برخوردار هستند، شانس این را دارند که عیوب اسکلت بینی شان در زیر لایه ضخیم پوست پنهان شود. عیوبی مانند قوز بینی!

اما صبر کنید. پوست ضخیم به عنوان یکی از موانع چالش برانگیز و پیچیده و گاه غیر قابل اصلاح در رینوپلاستی شناخته می شود.

گاه ضخامت پوست به قدری زیاد است که پیچیدگی جراحی را به حدی افزایش می دهد که پزشک از قبول تقاضای جراحی، سر باز بزند.

یکی از این دلایل این است که این افراد گاه اسکلت و چارچوب بینی غضروفی و محکمی ندارند و نمی توان از فردی با بینی ضخیم نتیجه جراحی ایده آل و باثبات و زیبایی داشته باشند.

جراحی با پوست ضخیم در افراد با بینی گوشتی مشاهده می شود. مهارت جراح در این زمینه بسیار اهمیت دارد و سعی کنید در انتخاب جراح خود بسیار دقت کنید و جراحی بینی خود را به بهترین جراح در بهترین کلینیک جراحی بینی تهران بسپارید.

کاهش ضخامت پوست بینی

رینوپلاستی در زیر پوست انجام می گیرد و در حالتی که بیمار دارای پوست ضخیم باشد، نتیجه جراحی چندان مشهود نخواهد بود و خروجی کار پزشک نمود پیدا نخواهد کرد.

گاه جراح در افرادی که دارای پوست ضخیم هستند، از روش کاهش ضخامت پوست بینی استفاده می کند. کاهش ضخامت بینی از طریق برداشتن یک لایه چربی از پوست بیمار انجام می شود.

این کار باید با دقت بسیار و احتیاط انجام شود. زیرا هرگونه زیاده روی در برداشت چربی از بافت بینی سبب اختلال در خون رسانی به پوست می شود و اقداماتی مانند آتل گذاری روی بینی سبب کبودی و از بین رفتن بافت پوست می شود.

بافت چربی پوست تنها بافتی است که می توان از آن برداشت کرد. لایه های دیگر تقریبا غیر قابل اصلاح هستند و اگر جراح اقدام به برداشتن آن ها کند ممکن است آسیب جدی به پوست وارد شود.

متقضیان جراحی رینوپلاستی بینی های گوشتی، در نظر داشته باشند که این برداشت چربی تنها مختصری نتیجه جراحی را بهبود خواهد بخشید زیرا نمی توان به مقدار زیادی از لایه چربی برداشت.

پوست بینی رینوپلاستی

بهترین نوع پوست بینی در جراحی رینوپلاستی

پوست با ضخامت متوسط و هموار را می توان ایده آل ترین نوع پوست در جراحی در نظر گرفت. علاوه بر جنس و ضخامت پوست، حالت ترمیم پذیری پوست و یا همان اصطلاح بد زخم بودن و حالت ارتجاعی پوست، موارد مهم دیگری هستند که در بررسی اولیه بینی باید در نظر گرفته شود.

سخن آخر

پوست بینی در نتیجه جراحی مهم است به طوری که اگر پوست شما ضخیم باشد خلاقیت جراحی زیاد به چشم نمی آید ولی اگر پوستتان نازک باشد، جزئی ترین مشکل و ایراد قابل مشاهده است.

شما می توانید جراحی بینی خودتان را به دست جراحان ما در تاپ کلینیک بسپارید و مطمئن باشید که بینی شما، به بهترین و جدید ترین شیوه جراحی خواهد شد.

در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد عمل بینی و تاثیر پوست های مختلف بر عمل بینی می توانید با مشاوران متخصص ما در حوزه عمل های زیبایی در مرکز مشاوره تاپ کلینیک تماس گرفته و سوالات و ابهامات خود را در این مورد حل کنید و از خدمات مشاوره رایگان ما بهرمند شوید.

09394216199

سوالات متداول

اهمیت پوست در جراحی بینی استخوانی چگونه است؟

عمل جراحی بینی استخوانی برای افرادی که پوست نازک دارند، بعد از عمل اسکار و تورم کمی خواهند داشت و درنتیجه به سرعت بهبود می یابند.

جراحی بینی که پوست بسیار نازکی دارد، امکان پذیر است؟

اگر پوست بینی به حدی نازک باشد که شرایط را دشوار کند، ضخامت پوست بینی را با پیوند غشا میانی افزایش می دهند.

بهترین پوست برای جراحی رینوپلاستی چیست؟

بهترین پوست برای جراحی پوستی با ضخامت متوسط و هموار است علاوه بر این حالت ترمیم پذیری آن نیز باید در نظر گرفته شود.

رینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹