حاملگی بعد از آبدومینوپلاستی امکان پذیر است؟

حاملگی بعد از ابدومینوپلاستی

آبدومینوپلاستی جراحی است که معمولا جهت کاهش وزن شکم انجام می شود و مراقبت های قبل و بعد عمل که توسط جراح بیان می شود، در نتیجه ی جراحی تاثیر گذار است.

اما بسیاری از خانم ها مطمئن نیستند که بعد از عمل و یا قبل از عمل بچه دار شوند و در بیشتر آن ها از این مساله که حاملگی بعد از آبدومینوپلاستی به باعث آسیب دیدن مادر و فرزند می شود یا نه؟

در این مطلب می خواهیم به سوالاتی که بیشتر مراجعه کنندگان می پرسند بپردازیم:

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آبدومینوپلاستی ، مشاوره و رزرو میتوانید از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

جراحی زیبایی شکم چیست؟

آبدومینوپلاستی یک نوع عمل زیبایی است که به منظور کاهش چربی و پوست های اضافی بر روی شکم انجام می شود. در این عمل پوست و چربی اضافی از ناحیه شکم برداشته می شود و عضلات شکمی به هم نزدیک و بازسازی می شوند و نتیجه ی جراحی شکم، داشتن شکمی صاف و محکم است.

این جراحی محدودیت سنی ندارد و بیشتر برای افرادی است که دچار نوسانات وزنی شده و طی آن پوست شکمشان شل و کشیده شده است و هممچنین کسانی که با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست را از دست داده اند، مناسب است.


بیشتر بخوانید: سوالات متداول در رابطه با ابدومینوپلاستی


آیا بعد از جراحی زیبایی شکم می توان باردار شد؟

طبق تاکید برخی از جراحان اگر شما می خواهید بچه دار شوید بهتر از قبل از انجام آبدومینوپلاستی زایمان کنید البته این موضوع به این معنی نیست که شما بعد از عمل هیچگاه نباید بچه دار شوید. دلیل تاکید پزشکان به این امر، نتیجه گیری مطلوب از آبدومینوپلاستی است.

پس بهترین شرایط این است که زمان بارداری را به قبل از انجام عمل آبدومینوپلاستی موکول کنید چرا که بعد از زایمان عموما فرد به زودی تصمیم به فرزندآوری ندارد.

حاملگی بعد از آبدومینوپلاستی

باردای چه تاثیری روی آبدومینوپلاستی دارد؟

طبق نظر متخصص زنان و زایمان همه حاملگی ها ممکن است یک سری عوارض را داشته باشند.

اگر آبدومینوپلاستی انجام داده اید طبق نظر جراح خود با توجه به شرایط بدنی تان تا یک مدت زمان خاص نباید باردار شوید و اگر باردار هم شدید جای نگرانی نیست چرا که  بعد از جراحی دیواره شکم طبق حالات طبیعی خود کشیده می شود.

اکثر بیماران بعد از زایمان نیز از نتیجه جراحی خود راضی بوده اند چرا که متوجه شده اند که بارداری قبل از آبدومینوپلاستی و با شکم با اولین بارداری که بعد از آبدومینوپلاستی انجام داده اند متفاوت بوده و ظاهر بهتری نیز داشته اند.

در نظر داشته باشید که بدن هر فرد متفاوت است پس مهم است که با اولین بارداری با جراح خود مشورت کنید.

نگرانی اصلی در مورد بارداری بعد از آبدومینوپلاستی انجام سزارین است و سزارین پس از جراحی شکم با تکرار سزارین تفاوتی ندارد و باید به متخصص زنان و زایمان اطلاع دهید که قبلا جراحی آبدومینوپلاستی داشته اید.

نگرانی دیگر در در مورد این موضوع این است که متخصص زنان شاید نتواند برش جدید سزارین را با مهارتی که جراح در این زمینه دارد ببندد و این ممکن است روی ظاهر زخم تاثیر بگذارد.

تا چه مدت زمانی بعد از آبدومینوپلاستی می توان باردار شد؟

شاید در بیشتر مقالات خوانده باشید که 6 ماه بعد از آبدومینوپلاستی باردار شدن بلامانع است اما توجه داشته باشید که دوره نقاهت بدن هر فرد متفاوت است و این مدت زمان را جراح با توجه به جراحی که روی بدنتان انجام داده به شما این مدت زمان را توصیه می کند.

عمل آبدومینوپلاستی شامل یک سری مراقبت ها است که باید برای کم کردن دوره نقاهت و همچنین گرفتن نتیجه مطلوب باید آن ها را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

در خانم هایی که بارداری را تجربه نکرده اند، ممکن است طی دوره ی بارداری و در زمان رشد جنین، عضله هایی کشیده شده روی جنین اثر بگذارد و به جای قبلی خود باز گرداند و شکم حالت قبلی خود را بگیرد.

باید بعد از انجام عمل جراحی شکم، مدتی به بدن خود استراحت دهید تا بهبود یابید. این در حالی است که شما قادر به انجام کار مراقبت از کودک و بلند کردن نیستید چرا که در حال بهبودی جراحی خود هستید.

تغذیه با شیر مادر اغلب منجر به تغییرات هورمونی می شود که ممکن است بر نتایج جراحی شما اثر منفی بگذارد و اگر از مسکن استفاده می کنید نمی توانید به فرزند خود شیر بدهید.

اگر می خواهید که باردار شوید، باید این نکته را به جراح ابدومینوپلاستی خود در میان بگذارید تا در زمان اصلاح عضلات شکمی، میزان کمتری این عضلات به هم نزدیک کند و شما در دوران بارداری، زیاد دچار مشکل نشوید و این نکته را در نظر داشته باشید که 2 الی 3 سال بعد از ابدومنیوپلاستی، می توانید باردار شوید.

حاملگی بعد ز آبدومینوپلاستی

انجام آبدومینوپلاستی بعد از زایمان امکان پذیر است؟

همانگونه که قبلا توضیح دادیم تمامی این موارد به بدن شما بستگی دارد البته تعداد کمی از خانم ها بعد از زایمان دوباره مجبور به تکرار آبدومینوپلاستی شده اند.

از عوامل دیگری که بر تکرار آبدومینوپلاستی می توان اشاره کرد، میزان کشیدگی و کارکرد بر روی عضلات شکمی است. در کل انجام آبدومینوپلاستی و تکرار آن هیچگونه محدودیتی ندارد و بعد از بارداری نیز می توانید دوباره آن را انجام دهید.

برای تکرار آبدومینوپلاستی بعد از عمل جراحی شکم از این موضوع که دیگر بارداری نخواهید داشت اطمنان حاصل کنید چرا که نتیجه عمل به کلی از بین می رود.

هزینه آبدومینوپلاستی

عوامل زیادی وجود دارد که باعث ایجاد نوسان در هزینه جراحی زیبایی شکم شده است. هزینه جراحی آبدومینوپلاستی بین 40 تا 60 میلیون تومان متغییر است.

عوامل موثر در تعیین هزینه جراحی آبدومینوپلاستی

عوامل تاثیرگذار بر هزینه جراحی آبدومینوپلاستی شامل موارد است که هر کدامشان در تعیین هزینه نهایی این جراحی بسیار موثرند، در ادامه به شرح عوامل موثر در تعیین هزینه جراحی آبدومینوپلاستی میپردازیم، که عبارتند از:

  • حجم چربی های شکم
  • مدت زمان جراحی
  • مهارت جراح در انجام ابدومینوپلاستی
  • هزینه مرکز جراحی و یا بیمارستان
  • شهری که جراحی در آن انجام خواهد شد
  • دستمزد جراح و دستیاران آن
  • هزینه دارو ها و لباس.

توصیه مشاوران تاپ کلینیک

پزشکان بارداری بعد از ابدومینوپلاستی شکم را بلامانع اعلام کردند و می توانید بعد از بهبودی از جراحی به بارداری و زایمان فکر کنید.

اما معمولا توصیه می شود این جراحی بعد از آخرین زایمان انجام شود و از آنجایی که بدن هر خانم پاسخ متفاوتی به بارداری می دهد بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و می توانید با متخصصان ما در تاپ کلینیک مشورت کنید و راهنمایی های لازم را کسب کنید.

در پایان

یکی از بهترین و موثرترین راه‌های درمان و رفع افتادگی پوست شکم، برای افرادی که دچار اضافه وزن، افتادگی شکم، افتادگی پوست و.. هستند ، ابدومینوپلاستی است، که امروزه در میان مردم بخصوص بانوان محبوبیت زیادی یافته است، در این مقاله به بررسی حاملگی بعد از آبدومینوپلاستی پرداختیم و جزئیات کاملی در این خصوص ارائه کردیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزور و مشاوره در این زمینه و سایر جراحی های زیبایی با کارشناسان تاپ کلینیک در تماس باشید تا برای درمان و جراحی به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی کنند.

سوالات متداول ابدومینوپلاستی و حاملگی

ابدومینوپلاستی را قبل از زایمان می توان انجام داد؟

اگر از شلی شکم رنج می برید می توانید قبل از بارداری عمل آبدومینوپلاستی را انجام دهید. توجه کنید که درجاتی از شلی ممکن است بعد از زایمان برگردد.

آیا بعد از جراحی شکم می توان باردار شد؟

بله، بعد از جراحی شکم می توانید باردار شوید اما باید فاصله بین عمل و بارداری را در نظر بگیرید.

ابدومینوپلاستی بعد از زایمان برگشت دارد؟

برگشت ابدومینوپلاستی بعد از زایمان به بدن فرد بستگی دارد و ممکن است پوست مقداری افتادگی ایجاد کند.

ابدومینوپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹