بهترن نوع ماموپلاستی | 13 نوع بازسازی پستان + توضیحات کامل هرکدام

امروزه بسیاری از افراد برای  زیباتر کردن اندام خود اقدام به انجام عمل های زیبایی مختلف می‌کنند، که از جمله محبوب‌ترین و رایج ترین جراحی زیبایی، عمل جراحی سینه یا ماموپلاستی است. این عمل باعث زیباتر و خوش‌فرم شدن سینه ها می‌شود و تاثیر زیادی بر افزایش اعتمادبه‌نفس خانوم ها دارد. ماموپلاستی انواع مختلفی دارد که در این مقاله به آشنایی با آنها میپردازیم و شما بعد از خواندن این مقاله و مشورت با پزشک متخصص نسبت به مشکلی که دارید میتوانید بهترین نوع این جراحی را برای انجام انتخاب کنید، پس با ما همراه باشید تا انواع عمل ماموپلاستی و بهترین جراح سینه در تهران را بشناسید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ماموپلاستی، دریافت مشاوره و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

ماموپلاستی چیست؟

ماموپلاستی یک جراحی زیبایی سینه است که بین بانوان بسیار محبوب است، و با هدف اصلاح سایز، ترمیم افتادگی پستان ها و ایجاد تناسب بین سینه ها انجام می شود در این جراحی پزشک بافت سینه را به نحوی تغییر شکل میدهد که تناسب اندام فرد حفظ شود. در ادامه با انواع جراحی ماموپلاستی آشنا خواهیم شد.

انواع جراحی ماموپلاستی

بطور کلی انواع ماموپلاستی در سه دسته قرار می گیرند که عبارتند از:

  1. ماموپلاستی افزایشی:

در این نوع از ماموپلاستی، حجم سینه ها افزایش میابد و مخصوص بانوانی است که از کوچکی بیش از حد سینه های خود ناراضی هستند، ماموپلاستی افزایشی به کمک ایمپلنتی که در زیر ماهیچه سینه و یا روی ماهیچه قرار می گیرد، انجام می شود.

بانوانی که متقاضی جراحی ماموپلاستی افزایشی هستند می توانند به کمک ایمپلنت های آزمایشی، اندازه مورد نظر خود برای سینه هایشان را مشخص کنند، این ایمپلنت ها از یک پوسته سیلیکونی پر شده از محلول نمکی یا ژل سیلیکون ساخته شده اند.

  1. ماموپلاستی کاهشی:

این جراحی مخصوص بانوانی است که از بزرگی بیش از حد سینه های خود رنج می برند و بزرگی سینه هایشان باعث کمر درد، درد در شانه و گردن، سوزش زیر سینه ها شده و فعالیت های روزمره شان را محدود کرده است، با انجام ماموپلاستی کاهشی میتوانید سینه هایی کوچک و متناسب با بدن خود داشته باشید. در طول جراحی ماموپلاستی کاهنده، چربی، پوست و بافت اضافی سینه برداشته می شود.

در طی ماموپلاستی تکنیک های خاصی برای کاهش سایز سینه انجام می شود که برای هر شخص متفاوت بوده و عبارتند از:

  • جراحی از طریق برش تیغ جراحی بر روی بافت سینه
  • لیپوساکشن که برای برداشت چربی های اضافه در سینه انجام می گیرد.
  1. ماموپلاستی ترمیمی:

ماموپلاستی ترمیمی معمولا در بانوانی که به دلیل درمان سرطان سینه حجم زیادی از بافت سینه و یا قسمتی از آن را از دست داده اند، انجام می شود، همچنین این جراحی برای زنانی، که پوستشان استحکام و ارتجاع ضعیفی دارد و نمیتواند وزن سینه های بزرگ را تحمل کند و به همین دلیل باعث افتادگی سینه شده اند نیز انجام میشود، در این حالت که” ptosis”  نامیده می شود، بافت سینه در مقایسه با میزان پوست سینه در کمتر است که در عمل لیفت سینه، پوست اضافی برداشته می شود. در ادامه به بررسی انواع  روش های ترمیم و بازسازی پستان با توضیحات کامل اشاره کرده ایم.

13 نوع بازسازی پستان + توضیحات کامل هرکدام

انواع متفاوت ماموپلاستی ترمیمی یا بازسازی پستان

در این قسمت ما 13 روش متفاوت ماموپلاستی ترمیمی را با توضیحات کامل قرار داده ایم که عبارنتد از:

  1. روش  DIEP

بازسازی پستان DIEP  (فلپ سوراخ کننده اپی گاستریک تحت فشار عمیق) یک روش جراحی پیشرفته است که برای بازسازی پستان از دست رفته در جراحی ماستکتومی استفاده می شود. چربی زنده اضافی از زیر شکم به قفسه سینه پیوند می شود تا حجم و شکل دوباره به خود بگیرد.

این روش برای بازسازی پستان نسبت به تکنیک های قدیمی تر بازسازی پستان معروف به TRAM و Latissimus فلپ ملایم تر و ارجح است.

2. روش DIEP

بازسازی پستان APEX FlapSM یک روش جراحی بسیار پیچیده است که برای بازسازی پستان از دست رفته در ماستکتومی استفاده می شود.

چربی زنده اضافی از زیر شکم برای بازگرداندن حجم و شکل به قفسه سینه پیوند داده می شود. این روش پیشرفتی نسبت به روش DIEP است و علائم و مزایای بسیار خاصی دارد.

3. روش FLAPSM انباشته شده

روش بازسازی پستان Stacked FlapSM که در سال 2007 ابداع شد، راه حلی برای زنان لاغری است که نیاز به بازسازی یک پستان دارند. Stacked FlapSM اجازه می دهد تا چربی زنده اضافی از شکم برای بازآفرینی پستان جدید پس از ماستکتومی پیوند شود.

چربی از محل اهدا کننده جمع می شود؛ دقیقاً مانند روش برداشتن شکم. در زنانی که چربی کمتری برای دادن دارند، Stacked FlapSM اجازه می دهد تا لایه های موجود یا «چیدن» مقدار موجود چربی برای اندازه و فرافکنی بیشتر در پستان جدید ایجاد شود.

      4. روش SGAP

روش SGAP یک روش جراحی پیشرفته میکروسکوپی است که برای بازسازی پستان از دست رفته در ماستکتومی استفاده می شود. چربی زنده از قسمت اضافی ناخواسته، از ناحیه فوقانی ران به قفسه سینه پیوند می شود تا در حالی که «لیفت لب به لب» را در ناحیه اهدا کننده ایجاد می کند، در پستان تازه بازسازی شده به حجم و شکل بازگردد.

      5. روش  BODY LIFT FLAP

روش بازسازی پستان BODY LIFT Flap  که در سال 2012 توسط جراحان بازسازی پستان به وجود آمد، راه حلی برای بازسازی پستان ها با چربی زنده طبیعی هنگام انجام ماستکتومی مضاعف در یک زن لاغر فراهم می کند.

مشابه Stacked FlapSM، تکنیک بازسازی پستان BODY LIFT Flap به اندازه کافی و برآمدگی سینه های جدید را می دهد، درصورتی که بافت سایت اهدا کننده تنها کافی نیست.

13 نوع بازسازی پستان + توضیحات کامل هرکدام

      6. روش TDAP

روش بازسازی پستان Thoracodorsal Artery Perforator (TDAP) یک روش پیشرفته برای بازسازی است که برای بازسازی پستان از دست رفته در ماستکتومی استفاده می شود.

چربی زنده در قسمت قفسه سینه از پشت پیوند داده می شود، جایی که می توان مقدار ناخواسته «سینه بند» را پیدا کرد.

     7. روش HYBRID

بازسازی ترکیبی پستان، که گاهی اوقات به عنوان «بازسازی کامپوزیت پستان» نیز شناخته می شود، یک راه حل برای بازسازی سینه ها با چربی زنده طبیعی است که در یک مرحله با کاشت های اضافی پستان ترکیب می شود.

تکنیک بازسازی پستان ترکیبی، اندازه و فرافکنی بیشتری را به سینه های جدید می دهد در صورتی که پیوند بافت سایت اهدا کننده کافی نیست.

در زنانی که چربی بدن کمتری دارند، افزودن یک کاشت کوچک سینه در زیر انتقال چربی زنده می تواند معادل عمل جراحی افزایش پستان بعد از ماستکتومی را فراهم کند.

8. ترمیم و بازسازی پستان شکسته

زنانی که در گذشته بازسازی ناموفق یا «گلدان» پستان را تجربه کرده اند، اغلب از دیدن اینکه تجربه و تخصص های موفق می تواند بسیار خوشحال شوند.

هنرمندی خلاق و روش های جراحی پیچیده جراحی به جراحان مرکز ما این امکان را می دهد که حتی ناامید کننده ترین نتایج را اصلاح یا بهبود چشمگیری دهند. دیگر لازم نیست با درد مزمن یا تغییر شکل روش های قبلی زندگی کنید.

      9. تعمیر لامپکتومی

لومپکتومی معمولا در مراحل اولیه سرطان پستان توصیه می شود. این روش می تواند برای زنانی که با سرطان پستان دست و پنجه نرم می کنند جذاب باشد؛ چرا که فرصتی برای به حداقل رساندن جراحی و حفظ پستان آسیب دیده است.

برای اینکه لومپکتومی موثر باشد، پس از جراحی به مجموعه ای از پرتودرمانی ها نیاز دارد. از برنامه های درمانی لومپکتومی و پرتودرمانی اغلب به عنوان «درمان محافظت از پستان» یاد می شود.

با این حال، غیرمعمول است که لومپکتومی، به ویژه پس از اشعه مرتبط، پستان را کوچک تر، تحریف شده یا حتی به طور آشکار تغییر شکل دهد. این امر به ویژه در مورد زنانی که پستان کوچک تر دارند صادق است.

13 نوع بازسازی پستان + توضیحات کامل هرکدام

       10. روش بازسازی مجدد پستان

Implant Breast Reconstruction یک راه حل برای بازیابی حجم و شکل با ایمپلنت های سینه پر شده از سیلیکون یا نمک فراهم می کند. ایمپلنت در زمان ماستکتومی قرار داده می شود و در زیر عضله سینه قرار می گیرد. 

توسط «زنجیر» یا «سوتین داخلی» ساخته شده از ورق کلاژن معروف به «ماتریس پوستی» پشتیبانی می شود. این ماده از «کلاژن» تشکیل شده است، مانند: تزریق صورت و لب برای تقویت مواد آرایشی.

       11. روش ماستکتومی NIPPLE SPARING

ماستکتومی NSM نوعی پیشرفت جراحی برای زنانی است که به دلیل سرطان پستان تحت برداشتن پستان قرار می گیرند یا به عنوان یک اقدام پیشگیرانه معروف به جراحی کاهش خطر شناخته می شود.

از طریق یک برش کوچک، تمام بافت غده پستانی از زیر پوست پوشیده شده و نوک سینه خارج می شود. پاکت کامل و پستانک پوست پستان کاملا سالم باقی می ماند.

       12. روش NIPPLE سه بعدی

وقتی ماستکتومی صرفه جویی در نوک پستان گزینه ای نباشد یا بازسازی پستان در یک زمان پس از ماستکتومی (بازسازی با تأخیر) انجام شود، پستان تازه بازسازی شده ممکن است با نوسازی نوک سینه به عنوان لمس پایان کار تکمیل شود.

       13. روش NIPPLESM 4D

در سال 2016 روشی به نام  NippleSM Reconstruction به وجود آمد، این روش، روشی است که ممکن است برای افزودن واقع گرایی نهایی برای پایان دادن به بازسازی پستان با ظرافت هنری مورد استفاده قرار گیرد.

NIPPLESM 4D با ترکیب طراحی ظریف و ترمیم کننده و کاربرد رنگ دانه های ابعادی، ترمیم زیبایی و تمامیت را کامل می کند.

13 نوع بازسازی پستان + توضیحات کامل هرکدام

بهترین جراح ماموپلاستی در تهران

انتخاب بهترین جراح ماموپلاستی در تهران یکی از نکات مهمی است که بایستی متقاضیان این جراحی قبل از اقدام به انجام عمل ماموپلاستی به آن توجه ویژه ای داشته باشند. لازم به ذکر است به دلیل حساس بودن جراحی های زیبای این نوع جراحی ها باید حتما در یک کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام بگیرد.

شما می توانید با مراجعه به مرکز تخصصی زیبایی تاپ کلینیک، از خدمات بهترین متخصصان که سابقه درخشانی در زمینه های زیبایی دارند بهرمند شوید.

به بهای هزینه کم، با مراجعه به مراکز درمانی نامعتبر ، سلامتی خود را به خطر نیندازید!

سخن آخر

ماموپلاستی دارای انواع گوناگونی است که در این مقاله به همه مدل های آن اشاره شد. افراد نسبت به مشکلی که دارند و برحسب شرایط خود می توانند یکی از روش های گفته شده در مقاله بالا را انجام دهند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ماموپلاستی، دریافت مشاوره های تخصصی و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

سوالات متداول

مناسب ترین نوع کاشت پستان چیست؟

کاشت های اشک مانند با حالت ژل مانند شکل خود را بهتر از انواع دیگر سیلیکون و نمک حفظ می کنند.

ایمن ترین کاشت موجود در بازار چیست؟

برخی از پزشکان معتقدند که ایمپلنت های نمکی برای افرادی که نگران خطرات قرار دادن ایمپلنت هستند گزینه بهتری است.

آیا آقایان جراحی پستان می کنند؟

بله، بعضی از مردان در جایی که سینه هایشان بزرگ است ، به بیماری ژنیکوماستی مبتلا هستند میتوانند این جراحی را انجام دهند.

ماموپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹