بلفاروپلاستی پلک بالا چیست و چگونه است؟ (نتایج، عوارض و ماندگاری آن)

پلک های شما در واقع تشکیل دو چین روی نازک ترین پوست بدن شما است. آن ها از چشمان شما در برابر خشکی، ورود اجسام خارجی و فشار بیش از حد محافظت می کنند و با توزیع یکنواخت اشک در هنگام خواب به مرطوب نگه داشتن چشم کمک می کنند.

افتادگی پلک فوقانی تا زمانی که با مردمک چشم تماس نداشته باشد و در زمینه بینایی فرد تداخل ایجاد نکند، نیاز به جراحی ندارد، اما وقتی افتادگی پلک شدید باشد و بخشی یا کل مردمک چشم را پوشش دهد، نیاز به درمان و جراحی دارد.

در این مقاله قصد داریم در مورد بلفاروپلاستی پلک بالا که برای افرادی که با افتادگی پلک به مشکلاتی بینایی دست پیدا کرده اند مناسب است، صحبت کنیم تا کسانی که می خواهند اقدام به انجام این کار کنند با مطالعه این مقاله با اطلاعات کامل تصمیم خود را بگیرند.

اگر شما هم قصد دارید تا با انجام بلفاروپلاستی پلک بالا به شادابی بیشتری دست پیدا کنید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید و تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت از تاپ کلینیک از طریق شماره زیر با ما در ارتباط باشید.

09394216199

بلفاروپلاستی پلک بالا چیست؟

بلفاروپلاستی پلک بالا یکی از جراحی های پلاستیک است که این روز ها به طور متداول در حال انجام است و وقتی به دلایل زیبایی انجام می شود، اغلب با لیفت ابرو ترکیب می شود. این کار همچنین می تواند برای اهداف عملکردی انجام شود، مانند: پوست شل که بینایی را مهار می کند، انجام شود.

این لیفت پلک برای از بین بردن پد های چربی اضافی و ایجاد یک پلک در موقعیت مرکزی بدون کاپوت یا پارگی پوست متمرکز است، که به نحوه آویزان شدن پوست از لبه چشم اشاره دارد.

بلفاروپلاستی پلک بالا یکی از معمول ترین روش های صورت در سراسر جهان است. بلفاروپلاستی زیبایی پلک بالا شامل برداشتن پوست پلک اضافی با جراحی و در صورت لزوم برداشتن و یا کشیدن چربی اطراف چشم است. این هدف برای جوان سازی نواحی اطراف چشم و ایجاد ظاهری جوان و آرام بیشتر به صورت است.

بلفاروپلاستی پلک بالا چیست؟

بلفاروپلاستی سفارشی پلک بالا

از آن جا که هیچ دو مجموعه چشم یکسان نیستند؛ بنابراین هیچ دو عمل جراحی بلفاروپلاستی نباید یکسان باشند. بلفاروپلاستی سفارشی متناسب با خواسته ها و خصوصیات زیبایی هر بیمار برای دستیابی به بهترین نتایج زیبایی ضروری است.

این امر مستلزم آن است که جراح از درک هنری زیبا از یک چشم زیبا به نظر برسد، توجه به تفاوت های قومی و جنسیتی، دانش تخصصی در مورد عملکرد معماری و پلک، و مهارت های پیشرفته جراحی برای برداشتن، حرکت دادن و یا سفت کردن پلک ها، چربی، پوست و عضله داشته باشد.

یک جراح متخصص پلک (به عنوان مثال: یک جراح با آموزش گسترده در مورد جراحی چشم) علاوه بر این باید آینده نگری داشته باشد تا تشخیص دهد که چه زمانی چربی را حفظ کند و یا آن را تغییر دهد، چه زمانی و کجا می تواند چین پلک را تغییر دهد و چه موقع می تواند بلفاروپلاستی پلک بالا را با روش های دیگر ترکیب کند، مانند لیفت ابرو، بلفاروپلاستی پلک پایین، کانتوپلاستی (سفت شدن گوشه خارجی پلک ها) و ترمیم پتوز پلک (لیفت پلک) برای رسیدن به نتیجه مطلوب بعد از عمل.

مراحل انجام بلفاروپلاستی پلک بالا

قبل از انجام این عمل، چین و چروک پلک را مشخص می کنند و مقدار پوست را با دقت اندازه گیری و ترسیم می کنند. پس از تزریق مواد بی حسی موضعی، از یک چاقوی جراحی چربی خوب و الکتروکوتر استفاده می کند تا پوست زائد را به طور دقیق از بین ببرد.

پزشک سعی می کند تا پوست شما را به اندازه کافی و مناسب از بین ببرد و جوانی را با داشتن ظاهری طبیعی به شما هدیه کند اما باید این برداشتن پوست به اندازه ای باشد که بسته شدن پلک به خطر نیافتد!

بر اساس مشاوره قبل از عمل شما، دکتر شما اقدامات لازم دیگری را برای سفارشی کردن روش انجام می دهد. پس از اطمینان از تقارن بین هر دو چشم، سپس پوست را با بخیه می بندد.

مراحل انجام بلفاروپلاستی پلک بالا

نتایج بلفاروپلاستی پلک بالا

در حالی که نتایج متفاوت است، شما باید انتظار داشته باشید که بعد از بلفاروپلاستی پلک بالا، چشم های روشن تر، با پوست سفت تر و بازتری ببینید. نتایج می تواند ظریف اما تأثیرگذار باشد. ظاهر شما باید طبیعی، در عین حال هوشیارتر، جوان تر و سرزنده تر به نظر برسد.

پس از آنکه جراحی تمام شد، شما می توانید نتیجه را مشاهده کنید و تفاوت را در پلک هایتان مشاهده کنید.

با این حال، تورم و تغییر رنگ پس از جراحی در ابتدا ممکن است نتیجه نهایی شما را پنهان کند. در حالی که بسیاری از بیماران 1 تا 2 هفته پس از بلفاروپلاستی پلک بالا به کار خود بازگردند.

ممکن است چندین هفته طول بکشد تا تورم شما کاملا فروکش کند. در حدود 4 تا 6 هفته پس از جراحی باید بتوانید نتایج نهایی خود را از جراحی زیبایی پلک مشاهده کنید.

بهبودی پس از بلفاروپلاستی پلک بالا

روند بهبودی معمولا گسترده نیست. ممکن است مقداری تورم و کبودی وجود داشته باشد، اما بیشتر افراد درد زیادی را تجربه نمی کنند.

شما می توانید با استفاده از کیسه های یخ و بالا نگه داشتن سر، تورم را کاهش دهید و بهبودی را سرعت ببخشید.

در حالی که فعالیت سبک و پرهیز از بلند کردن وزنه برداری به مدت 2 هفته پس از جراحی توصیه می شود، بیشتر بیماران ممکن است فقط چند روز پس از جراحی بتوانند به کار خود برگردند.

بهبودی پس از بلفاروپلاستی پلک بالا

ماندگاری نتایج بلفاروپلاستی پلک بالا

نتایج حاصل از بلفاروپلاستی پلک بالا برای طولانی مدت طراحی شده است. با این وجود، با گذشت زمان، کشش پوست و کیفیت عضلات زیرین صورت شما در پاسخ به افزایش سن و سایر عوامل محیطی همچنان تغییر خواهد کرد.

دکتران به بیماران توصیه می کنند تا از پوست اطراف چشم خود با مرطوب کننده معمولی و ضد آفتاب محافظت کنند تا نتایج جراحی پلک خود را تا حد ممکن حفظ کنند.

شرایط سنی مناسب برای بلفاروپلاستی پلک بالا

برای جراحی پلک سن خاصی وجود ندارد، زیرا بیمارانی نیز هستند که در سنین کودکی به دلایل مادرزادی و… از افتادگی پلک رنج میبرند، که میتوانند از این روش بهره مند شوند. با این حال افراد سنین بالای 18 سال را برای انجام جراحی بلفاروپلاستی خود انتخاب میکنند.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای عمل بلفاروپلاستی هستند

رایج ترین کاندیدای بلفاروپلاستی پلک بالا مردان یا زنانی هستند که در صورت خود نشانه هایی از پیری مشاهده می کنند که باعث افتادگی پلک های بالایی آن ها می شود. برخی از نامزد های جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا از نظر ژنتیکی مستعد افتادگی پلک هایی هستند که باعث می شود خسته یا پیر به نظر برسند.

در واقع جراحی پلک سن خاصی ندارد. کاندیدا های ایده آل برای بلفاروپلاستی پلک بالا افراد غیر سیگاری هستند که از سلامت جسمی و روحی خوبی برخوردار هستند و انتظارات واقعی از نتایج خود دارند.

به طور کلی بهترین کاندیدهای جراحی پلک عبارتند از:

  • افرادی که بالای 35 سال سن دارند و از آویزان شدن پوست پلک یا پف پلک هایشان رنج می برند.
  • افرادی که بیماری های زمینه ای خاصی نداشته باشند و از آمادگی کافی برای این عمل جراحی برخوردار باشند.
  • افرادی که از تکنیک های ساده ی جوانسازی پوست پاسخ درمانی مناسبی دریافت نکرده باشند.

علاوه بر موارد ذکر شده؛ ممکن است فردی در سنین جوانی بنا به عوارض موجود و تشخیص و تجویز جراح پلاستیک، کاندید مناسبی برای عمل جراحی زیبایی پلک باشد.

خطرات بلفاروپلاستی پلک بالا

جراحی زیبایی پلک بالا مانند هر عمل جراحی خطراتی دارد. از عوارض جانبی بلفاروپلاستی می توان به تاری دید یا دوبینی دید، تورم یا کبودی موقتی و برجستگی های ریز در طول برش اشاره کرد. با این حال، این ها بخشی از روند طبیعی بهبودی پس از جراحی هستند و اغلب موقتی هستند، زیرا معمولا به خودی خود برطرف می شوند.

خطرات جدی تر عبارتند از: عدم تقارن، خشکی چشم یا مشکل در بستن چشم. با این حال، هرچه پزشک شما در عمل جراحی پلک بالا واجد شرایط و با تجربه تر باشد، این خطر کمتر است. نابینایی دائمی و دوبینی بسیار غیر معمول است و به ندرت در دستان با تجربه اتفاق می افتد.

خطرات بلفاروپلاستی پلک بالا

بارو های غلط در مورد جراحی زیبایی پلک

در ادامه به شرح برخی باور های غلط پیرامون جراحی بلفاروپلاستی پرداخته ایم:

  • اگر پف پلک ها ناشی از تجمع مایعات باشند، به واسطه ی عمل بلفاروپلاستی درمان نمی شوند!
  • جراحی زیبایی پلک تاثیری در رفع سیاهی و کبودی دور چشم ها، ندارد.
  • جراحی زیبایی پلک تاثیری بر افتادگی ابروها ندارد و نمیتواند آن را درمان کند، (برای برطرف شدن افتادگی ابروها باید جراحی لیفت ابرو انجام دهید.)
  • عمل زیبایی پلک تاثیری در رفع چین و چروک های اطراف چشم ها یا پیشانی ندارد. برای از بین بردن این ضایعات لازم است از تزریق بوتاکس، تزریق چربی نانوفت و… کمک گرفت.

سخن آخر

در این مقاله ما سعی کردیم تمامی توضیحات مورد نیاز و مربوط به بلفاروپلاستی پلک بالا را توضیح دهیم. اگر مطالب مقاله بالا برای شما مفید واقع بود به دوستان و آشنایانی که می خواهند بلفاروپلاستی پلک بالا را انجام دهند، این مقاله را ارسال کنید تا با مطالعه و آشنایی هرچه بیشتر تصمیم به اقدام این عمل کنند.

در صورت داشتن هرگونه سوال، پرسش یا ابهامی می توانید از مشاوران مرکز مشاوره تاپ کلینک کمک گرفته و با یک تماس از شر تمام سوالات و مشکلات خود رهایی یابید.

سوالات متداول

بلفاروپلاستی پلک بالا شامل چه مواردی است و از چه نوع بیهوشی استفاده می شود؟

بلفاروپلاستی پلک بالا، بسته به پیچیدگی آن، می تواند در اتاق عمل یا مطب انجام شود. جراحی معمولا با حداقل آرام بخشی یا با تزریق موضعی مواد بیهوشی انجام می شود.

آیا بلفاروپلاستی پلک بالا خطرناک است؟

جراحی زیبایی پلک بالا مانند هر عمل جراحی خطراتی دارد. از عوارض جانبی جزئی مرتبط با بلفاروپلاستی می توان به تاری دید یا دوبینی دید، تورم یا کبودی موقتی و برجستگی های ریز در طول برش اشاره کرد. برای مطالعه تمامی شرایط و خطرات بلفاروپلاستی می توانید به مقاله بالا مراجعه کرده و مطالعه کنید.

آیا پس از انجام بلفاروپلاستی پلک بالا مشکلی در بینایی نخواهیم داشت؟

پس از بلفاروپلاستی پلک بالا، به دلیل تورم جزئی قرنیه و استفاده از مواد روان کننده چشم، ممکن است بینایی شما به طور موقت تار شود. با این حال، بینایی شما طی چند روز بهبود می یابد. بعد از جراحی هیچ وصله ای وجود نخواهد داشت که چشم شما را کاملا بپوشاند.

بلفاروپلاستیدکتر فرشاد مختاری نژادمشاهده نوشته ها

دکتر فرشاد مختاری نژاد

تخصص جراحی عمومی - دکترای حرفه‌ای پزشکی | محتوای فوق زیرنظر دکتر فرشاد مختاری نژاد متخصص جراحی عمومی و دکترای حرفه ای پزشکی با شماره نظام پزشکی: 109793 نگاشته شده است. درباره ما - فیس بوک - اینستاگرام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره با دکتر: ۰۹۳۹۴۲۱۶۱۹۹